Transparency International подала в суд через призначення Жебрівського аудитором НАБУ

27 Червня 2018, 11:03

Українське представництво глобальної антикорупційної мережі Transparency International, "Центр протидії корупції" та громадська організація "Автомайдан" у середу, 27 червня, подали позов до Верховного суду, у якому просять скасувати указ президента про призначення Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України. Про це повідомляє прес-служба ТІ.

 

"Призначення Павла Жебрівського суперечить закону "Про Національне антикорупційне бюро". Про це йдеться в тексті позову, який 27 червня спрямували до Касаційного адміністративного суду Верховного суду. У ньому наводиться аргументація того, чому член комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ призначений президентом не відповідає критеріям, визначеним у вимогах до претендента на цю посаду", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Жебрівський не має значного досвіду роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах закордоном чи в міжнародних організаціях.

 

"Таким не може вважатися деклароване П. Жебрівським членство в Українській парламентській делегації в Організації з безпеки і співробітництва в Європі. ОБСЄ не має постійних органів досудового розслідування, прокуратури або судів. Не має призначений главою держави член комісії відповідного досвіду і в органах досудового розслідування в Україні. Нетривала робота в прокуратурі не може бути оцінена, як "значний досвід", – наголосили в ТІ.

 

Відтак, організації просять Верховний суд визнати протиправним та скасувати указ президента України № 169/2018 "Про визначення особи до складу комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України" від 19 червня 2018 року.

 

Як повідомлялося, 19 березня президент Петро Порошенко призначив колишнього голову Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України.

 

Нагадаємо, 11 червня голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський подав у відставку. 13 червня Кабінет міністрів України схвалив проект указу президента про звільнення Павла Жебрівського з посади голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації. Згодом президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Жебрівського.