Трампу варто направити військові кораблі США через Керченську протоку – Atlantic Council

31 Серпня 2017, 12:45

За два дні після того, як Росія заявила Держсекретарю США Рексу Тіллерсону, що вона готова говорити про Україну, Москва в односторонньому порядку і незаконно закрила Керченську протоку, нібито з технічних причин. Як пише старший науковий співробітник Atlantic Council з питань зовнішньої політики Стівен Бланк, Росія знову не тільки загрожує Україні, а й демонструє зневагу до президента США Дональда Трампа особисто. 

"Очевидно, що Москва націлилась на Україну і підрив її економіки. Керченська протока з'єднує Чорне море з Азовським. Його закриття означає скорочення можливостей для двох важливих українських портових міст – Маріуполя та Бердянська, які є основними експортерами української сталі на Захід. Таким чином Москва сигналізує, що вона здатна в будь-який момент завдати удару по українському суспільству, політиці і економіці", – пише автор статті.

Як зазначається у матеріалі, закриття протоки також є ударом по Вашингтону. Цього б не сталося, якби Москва дійсно хотіла б серйозно поговорити з Трампом про Україну.

"Вашингтон повинен відправити військові кораблі ВМС США в Азовське море через Керченську протоку, щоб продемонструвати нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, а також право на вільне мореплавство, що з 1789 року стало наріжним каменем зовнішньої політики США. (Це схоже на те, що зараз роблять Сполучені Штати в Південно-Китайському морі.) НАТО повинна зробити те ж саме", – підкреслює Бланк.

Інший спосіб натиснути на Росію – це передати Україні оборонне озброєння, в яке вона потребує.

"Це покаже Путіну і його поплічникам, що вони не можуть перекроювати кордони або нешанобливо ставитися до Сполучених Штатів, не заплативши за це високу ціну. Нездатність відповісти на ці навмисні провокації викликає ще більшу агресію. Дійсно, ця нездатність надати Україні необхідну допомогу заохочує безперервні агресивні акти з боку Росії", – зазначається у статті.

Нагадаємо, МЗС України висловило протест у зв’язку з запровадженням Російською Федерацією заборони судноплавства через Керченську протоку протягом серпня та вересня 2017 року, пов’язаної з будівництвом мосту.