Трамп затвердив нові санкції проти Росії – Politico

9 Грудня 2017, 10:45

Президент США Дональд Трамп схвалив новий пакет санкцій проти Росії за порушення Москвою умов договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД). Про це повідомляє Politico з посиланням на високопосадовця американської адміністрації.

За його словами, Мінторгівлі США покарає новими санкціями ті російські компанії, які надавали технологічне сприяння в розробці заборонених договором крилатих ракет.

Відповідне рішення про введення додаткових обмежень було прийняте Радою національної безпеки (РНБ) при Білому домі.

За словами чиновника, таким чином адміністрація Трампа хоче повідомити Росії, що вона всерйоз сприйме серйозні порушення договору і змінить економічні плани російського уряду.

Також джерело додало, що Міноборони США почне дослідження і розробку нової наземної ядерної крилатої ракети, яка дозволена у відповідності з договором. Ця поправка була затверджена в ухваленому нещодавно оборонному бюджеті країни.

Раніше німецьке видання Der Spiegel повідомляло, що США запропонували НАТО ввести санкції проти Росії через можливе порушення Москвою договору про ліквідацію ракет-носіїв ядерної зброї малої та середньої дальності.

Як повідомлялось, РФ таємно розгорнула нові крилаті ракети, порушивши договір із США.

У 1987 році США і СРСР домовилися не виготовляти, не випробовувати та не розгортати балістичні та крилаті ракетиназемного базування середньої (від 1000 до 5500 км) і малої (від 500 до 1000 км) дальності.