Трамп запровадив нові санкції проти РФ через отруєння Скріпалів – Politico

2 Серпня 2019, 10:58
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав указ про запровадження нових санкцій проти Росії через отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії нервово-паралітичною речовиною "Новичок" у британському місті Солсбері. Про це повідомляє видання Politico з посиланням на двох американських чиновників.

 

“Президент Дональд Трамп підписав виконавче розпорядження про введення санкцій проти Росії за використання хімічної зброї під час нападу у 2018 році на російського подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочку”, – йдеться у повідомленні.

 

Як відомо, у 2018  році адміністрація Трампа ввела перший пакет санкцій у справі Скріпалів. Закон вимагав, що президент повинен запровадити другий раунд санкцій, якщо виявиться неможливим встановити, що відповідна держава припинила використання хімічної зброї. Американські спецслужби не знайшли такого підтвердження щодо Росії, яка продовжує заперечувати свою відповідальність за напад на Скріпалів.

 

Однак Дональд Трамп, який не хотів суперечити президенту РФ Владіміру Путіну, загальмував процес введення другого раунду санкцій. На початку цього тижня лідери комітету з іноземних справ Палати представників США демократ Еліот Енгель і республіканець Майкл Маккол закликали Трампа у листі ввести другий пакет обмежувальних заходів.

 

Наголошується, що Держдепартамент і Мінфін США підготували пакет санкцій в кінці березня, повідомляло агентство Reuters, але з того часу вони чекають на підписання президентом.

 

Нагадаємо, 5 вересня 2018 року у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова. Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

26 вересня 2018 року стало відомо, що справжнє ім'я "Руслана Боширова", одного з підозрюваних в отруєнні колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Великій Британії, насправді Анатолій Чєпіга, він полковник ГРУ. 8 жовтня стало відомо, що справжнє ім'я "Алєксандра Пєтрова", одного з підозрюваних в отруєнні колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Великій Британії, насправді Алєксандр Мішкін, він військовий лікар і полковник ГРУ.

 

У Великій Британії, у графстві Вілтшир, 5 березня 2018 року 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль, уже 18 травня виписали з лікарні й самого Скріпаля.