Трамп закликав республіканців припинити розслідування щодо РФ

1 Грудня 2017, 07:54

Президент США Дональд Трамп неодноразово закликав республіканців Сенату, включаючи голову комітету, припинити розслідування щодо можливого втручання Росії у вибори в 2016 році.

Про це, посилаючись на New York Times, пише Reuters.

У виданні наголошують, що запити Трампа були дуже незвичайним втручанням президента в законодавче розслідування, що стосується його сім'ї і близьких помічників.

Він також вимагав від сенатора Мітча Макконнела, лідера республіканців, і сенатора Роя Бланта, члена комітету розвідки, швидко припинити розслідування.

При цьому сенатор Річард Барр, голова комітету, заявив, що Трамп хоче, щоб розслідування підійшло до кінця.

"Це було щось на кшталт: "Сподіваюся, ви зможете зробити це якомога швидше", – розповів Барр.

Також він пообіцяв Трампу, що "коли опитають всіх, з ким потрібно поговорити, то закінчимо".

Сенатор-демократ Даян Фейнстейн, колишня голову комітету з розвідки, заявила, що прохання Трампа були "недоречними" і являють собою порушення принципу поділу влади.

"Це тиск, який ніколи не має чинитися посадовою особою, коли законодавча гілка перебуває в процесі розслідування", – наголосила Фейнштейн.

Своєю чергою прес-секретар Білого дому Радж Шах заявив, що "президент не намагався вплинути на розслідування, але вважає, що доказів змови немає і ці розслідування мають прийти до справедливого і відповідного завершення".

Ще на початку листопада Трамп назвав ганьбою розслідування щодо втручання РФ в американські вибори восени 2016 року і участь в ньому опонентів з Демократичної партії.

Як повідомлялося, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.