Трамп відреагував на підтримку Німеччиною будівництва “Північного потоку-2”

5 Квітня 2018, 08:44

Американський президент Дональд Трамп розкритикував Німеччину через підтримку будівництва "Північного потоку-2". Про це він заявив 3 квітня під час зустрічі з литовською колегою Далею Грибаускайте, передає прес-служба  Білого дому.

 

"НАТО отримало мільярди доларів через мене, тому що я сказав багатьом країнам: «Ви несправедливі, ви не платите». Чи це правильно? Багато країн не платили. І зараз Німеччина сплачує 1 відсоток (ВВП – Ред.), і вони навіть не платять повний 1 відсоток. Німеччина заводить трубопровід у Росію, вона планує заплатити Росії мільярди доларів за енергію. І я кажу: «Що відбувається?»", – заявив Трамп.

 

За його словами, відповідна ситуація є "неправильною".

 

Як повідомлялося, 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Зокрема, Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії видало дозвіл на будівництво 30 км ділянки згідно з Гірничим законом Німеччини.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що семеро депутатів Бундестагу та Європарламенту з різних партій у спільній статті від 19 лютого виступили проти будівництва газопроводу "Північний потік-2", оскільки вважають, що реалізація проекту призведе де "розколу Європейського союзу".

 

Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі з главами урядів країн Балтії заявив, що російський проект "Північний потік – 2" є дуже небезпечним для Європи. 

 

21 березня депутати Європейського парламенту підтримали зміни до газової директиви, які мають перешкодити будівництву газопроводу "Північний потік-2".