Трамп та Мей обговорили важливість ліквідації шпигунських мереж РФ

28 Березня 2018, 22:50

Президент США Дональд Трамп та прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей обговорили важливість ліквідації шпигунських мереж Росії у зв'язку з хіматакою на колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. Про це в середу, 28 березня, повідомляє прес-служба Білого дому.

 

"Обидва лідери погодилися щодо важливості ліквідації російських шпигунських мереж у Сполученому Королівстві та у Сполучених Штатах, щоб припинити російську підпільну діяльність та запобігти майбутнім атакам із застосуванням хімічної зброї на території кожної з країн", – йдеться у повідомленні.

 

Крім того, сторони обговорили те, як прийняття законодавчого акту про доступ до інформації в інших країнах покращить взаємодію між правоохоронними органами.

 

Як повідомлялося, 27 березня під час телефонної розмови президент США Дональд Трамп обговорив з канцлером Німеччини Ангелою Меркель спільну реакцію на застосування Росією хімічної зброї в Солсбері. Крім того, раніше Трамп провів телефонну розмову зі своїм французьким колегою Еммануелем Макроном, у ході якої сторони обговорили рішучу відповідь на застосування Росією отруйної речовини для отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки на території Великої Британії.

 

 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.