Трамп розкритикував угоду Джонсона

1 Листопада 2019, 09:52

Президент США Дональд Трамп розкритикував угоду Великої Британії з Євросоюзом щодо Brexit. Про це 31 жовтня повідомляє ВВС

 

Глава держави заявив, що угода може завадити майбутній торгівлі між США та Британією та обмежити її.

 

Він додав, що прем'єр-міністр Британії Боріс Джонсон "намагається бути дуже обережним", схвалюючи угоду. 

 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

За планом, парламент Британії мав проголосувати за ратифікацію угоди 19 жовтня.

 

Проте, 19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує прем’єр-міністра Бориса Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року.

 

Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. Член уряду Великої Британії, відповідальний за підготовку до Brexit Майкл Гоув заявив, що Британія покине Євросоюз 31 жовтня, незважаючи на лист уряду про відтермінування.

 

28 жовтня лідери Євросоюзу погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня 2020 року