Трамп роздає найвищі посади

Світ
21 Листопада 2024, 13:46

Під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп уникав будь-яких підтверджень своїх призначень, однак часто натякав на те, кого він хотів би бачити у своїй команді. Після перемоги почала зʼявлятися інформація щодо тих, кого він хотів би бачити у своєму новому кабінеті. Проте чимало варіантів є дуже суперечливими і ще можуть бути заблокованими Сенатом.

То що вже відомо про претендентів на ключові посади, зокрема тих, від яких залежить підтримка України?

Майк Волтц

Дональд Трамп номінував представника від Республіканської партії Майка Волтца своїм радником з національної безпеки. Політик працює у Палаті представників США з 2019 року, має понад 25 років армійського досвіду. Він досі залишається полковником Нацгвардії США, служив у «зелених беретах», бував в Афганістані, на Близькому Сході і в Африці.

Волтц є відвертим «яструбом» щодо Китаю, але також вважає, що Штати зробили неправильні кроки в Афганістані та Іраку, і їм варто засвоїти уроки щодо гордині та забезпечення своєї стратегії належними ресурсами, пише The Economist.

Будучи постійним гостем Fox News під час виборчої кампанії, Волтц невтомно критикував зовнішньополітичний дискурс Камали Гарріс та адміністрації Джо Байдена. Напередодні голосування він також стверджував, що у разі обрання Трампа його друга адміністрація повинна швидко згорнути конфлікти в Україні та на Близькому Сході, щоб вивільнити військові ресурси для протистояння і стримування Китаю.

«Щодо України, то Волтц починав як “яструб”, але згодом приєднався до скептицизму Трампа щодо американського втручання. У своєму есе він відкинув надання допомоги Україні на невизначений термін як “рецепт провалу”. Але якщо Путін відмовиться говорити, зазначив він, Америка може “надати більше зброї Україні з меншими обмеженнями”, ніж ті, які адміністрація Байдена наклала на Київ. Така ескалація “ймовірно” змусить Путіна сісти за стіл переговорів. Він не сказав, що б він рекомендував, якби цього не сталося», — цитує посадовця The Economist.

Крім того, Волтц вважає, що зняття Байденом обмежень на використання Україною далекобійної зброї по території Росії — це «ще один крок до ескалації».

«Ніхто не знає, куди це приведе. Північна Корея випускає балістичні ракети, артилерію, має десятки тисяч солдатів. Адміністрація реагує на це, знімаючи обмеження. Північна Корея посилає ще більше солдатів. Південна Корея заявляє, що може вступити у війну. Так що це розвиток подій, але він тактичний. Президент Трамп говорить про велику стратегію. Як нам посадити обидві сторони за стіл переговорів, щоб покласти край цій війні?», — сказав він в інтерв’ю FOX News.

Марко Рубіо

«Cильний захисник нашої нації, справжній друг наших союзників і безстрашний воїн, який ніколи не відступить перед нашими супротивниками», – саме так Дональд Трамп охарактеризував Марка Рубіо — свій вибір на посаду державного секретаря США. Політик — син мігрантів із Куби, а отже може стати першим першим політиком латиноамериканського походження, який обійме посаду головного дипломата Сполучених Штатів.

Рубіо здавна відомий своєю жорсткою позицією щодо багатьох зовнішньополітичних питань. Наприклад, протягом минулих років сенатор виступав за активну зовнішню політику щодо геополітичних ворогів США, включаючи Китай, Іран і Кубу. Однак останнім часом, як пише видання Reuters, він пом’якшив деякі свої позиції, щоб більше узгоджуватися з поглядами Трампа.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Рубіо був активно залучений у підтримку Києва. Однак з часом це змінилося: наприклад, він був одним із 15-ти сенаторів-республіканців, які у квітні проголосували проти пакета законопроєктів, один з яких передбачав виділення 61 мільярда доларів на допомогу Україні.

В останніх інтерв’ю він наголосив, що Україні потрібно шукати врегулювання у війні з Росією шляхом переговорів, а не зосереджуватися на поверненні всіх територій, які Росія окупувала за останнє десятиліття.

«Я думаю, що українці були неймовірно хоробрими і сильними, коли протистояли Росії. Але, врешті-решт, те, що ми тут фінансуємо, — це патова війна, і вона повинна бути доведена до кінця», — сказав Рубіо в ефірі Today.

Піт Хегсет

Трамп обрав Піта Хегсета своїм міністром оборони. Він не має політичного досвіду та відомий як коментатор Fox News. У Хегсета є армійський досвід: він колишній американський офіцер, служив на базі у Гуантанамо, а також в Іраку та Афганістані.

«Як потенційний міністр оборони, Хегсет має вирішити такі ключові проблеми, як російсько-українська війна, атаки на Близькому Сході, спроби домогтися припинення вогню між ХАМАС, Хезболлою та Ізраїлем, а також владнати занепокоєння щодо альянсу, що розширюється, між Північною Кореєю і Росією», — пише видання Times Now.

Як зазначає Reuters, Хегсет, якщо його затвердить Сенат, міг би виконати передвиборні обіцянки Трампа позбавити армію США від генералів, яких він звинувачує у проведенні прогресивної політики щодо різноманітності в лавах, проти якої виступають консерватори.

Згадок про Україну від Піта Хегсета майже немає. На початку повномасштабного вторгнення він наголошував, що життя американців, інфляція та злочинність є значно важливішими, ніж події в Україні.

В одному з інтерв’ю Хегсет назвав війну Росії проти України війною президента Путіна «віддай мені моє лайно назад», заявивши, що вважає загрозу ядерної війни надмірно роздутою, пише CNN.

«Хегсет застеріг від “американської інтервенції” в Україну, яка підштовхне Путіна до ядерної війни, але також висловив скептицизм щодо того, що цілі російської експансії поширюватимуться глибше на Східну Європу — те, про що нинішній Пентагон та інші іноземні союзники і партнери агресивно застерігали після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році», — додає видання.

Тулсі Габбард

Трамп призначив Тулсі Габбард, колишню представницю Демократичної партії і критикиню адміністрації Байдена, директоркою національної розвідки. Reuters пише, що вона покинула Демократичну партію у 2022 році, щоб стати незалежною, і має невеликий безпосередній досвід роботи у розвідці.

«Якщо її кандидатура буде затверджена, вона стане найвищою посадовою особою в розвідувальному співтоваристві США після того, як Трамп почне свій другий термін у січні», — підкреслює видання.

Щодо України, то Тулсі Габбард постійно її критикує, зокрема за корупцію та відсутність демократії. Також влітку минулого року вона звинувачувала Зеленського у тому, що він заборонив усі опозиційні партії та православну церкву, а також скасував вибори, чим перетворив Україну на автократію.

У перший день повномасштабного вторгнення Габбард звинуватила у ньому НАТО. У 2022 році Центр протидії дезінформації при РНБО заявляв, що Габбард працює на іноземну аудиторію за гроші Кремля. Наприклад, вона говорила, що «США винні у військовій агресії» Росії, бо «провокували» агресора багато років, а «панівна еліта Вашингтона руками українців хоче вбити якомога більше росіян».

Крім того, політикиня, схоже, вірить у конспірологію, бо підтримує російський фейк про американські біолабораторії в Україні.

Метт Гейтц

Трамп також заявив, що обрав представника США Метта Гейтца своїм кандидатом на посаду генерального прокурора. Він отримав освіту юриста та два роки практикував у Флориді, перш ніж балотуватися до Конгресу.

«З моменту повороту до політики він був активним членом радикальної правої коаліції в Конгресі, підтримуючи деякі з найбільш суперечливих політик Трампа та захищаючи його дії напередодні жорстоких заворушень на Капітолійському пагорбі 6 січня 2021 року. Він також зіграв вирішальну роль у витісненні Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників від Республіканської партії минулого року», — пише Financial Times.

В оточенні наступного президента Штатів Гейтца називають найважливішим членом адміністрації після самого Трампа.   

«Ключовим для його планів буде провести масові депортації, помилувати учасників заворушень 6 січня і домогтися відплати тим, хто переслідував його впродовж останніх чотирьох років», — пише Reuters.

Щодо його позиції про Україну, то він теж її постійно критикує та поширює фейки. Гейтц не підтримував законопроєкти про виділення допомоги та звинувачував Байдена у тому, що американські гроші витрачають на українські пенсії.

Еліз Стефаник

Трамп планує призначити конгресвумен Еліз Стефаник послом США в ООН. Вона стала відомою після того, як активно захищала нового президента Штатів на слуханнях про його імпічмент у 2019 році. Пізніше у 2020 році вона підтримувала заяви кампанії Трампа, що вибори нечесні, та заперечувала перемогу Джо Байдена.

Тепер, як пише CNN, Еліз Стефаник відмовляється підтримувати свою попередню позицію щодо членства України в НАТО — позицію, яку вона колись вважала критично важливою для регіональної стабільності. Її офіс також відмовився повідомити, чи вважає вона, як і раніше, що Росія вчинила геноцид в Україні, як вона говорила у 2022 році.

Нагадаємо, що у 2022 році Стефаник також закликала НАТО прийняти Україну, особливо в умовах ескалації російського вторгнення. У той час вона виступала за надання широкої військової допомоги, наголошуючи на попередньому наданні адміністрацією Трампа ракет Javelin.

«Зараз Стефаник повністю підтримує політику президента Трампа “Мир через силу” і буде слідувати його прикладу як головнокомандувача щодо найкращих практик для припинення війни в Україні», — заявив її директор з комунікацій Алі Блек в інтерв’ю CNN.

У квітні вона також проголосувала проти пакету допомоги Україні, посилаючись на занепокоєння щодо витрат і заявивши, що краще надати пріоритет кризі на південному кордоні.