Трамп пригрозив президенту Венесуели санкціями за спроби змінити конституцію

18 Липня 2017, 09:06

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у понеділок, 17 липня, погрозив "вжити жорстких і швидких економічних заходів", якщо президент Венесуели Ніколас Мадуро спробує змінити основний закон країни через створення так званої конституційної асамблеї, заплановане на 30 липня.

"Венесуельці показали, що виступають за демократію, свободу та верховенство права", – наводить Білий дім слова Трампа стосовно протестів і голосування на символічному референдумі опозиції, що відбулося в неділю. "Їхні сильні та відважні дії і надалі ігнорує кепський лідер, який спить та бачить себе диктатором", – наголосив Трамп і пообіцяв, що США стоятимуть пліч-о-пліч з народом Венесуели.

У голосуванні 98 відсотків учасників виступили проти створення за планом президента органу, який зможе змінити основний закон.

Нагадаємо, що опозиція побоюється планів "конституційної асамблеї", оскільки вона через зміни до основного закону може зміцнити владу президента. До асамблеї повинні входити 500 делегатів – представників різних суспільних верств, а не політичних партій. За словами президента Венесуели, до складу "конституційних зборів народу", крім делегатів від робітничого класу, мають бути запрошені і представники пенсіонерів, людей із особливими потребами та сексуальних меншин.

Із початку квітня в Венесуелі майже щодня проходять акції протесту. під час яких загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб

Президента країни Ніколаса Мадуро звинувачують у встановленні диктатури і доведенні країни до глибокої економічної кризи. Раніше Мадуро заявив про наміри внести зміни до конституції країни і тим самим вирішити кризу в Венесуелі, однак опозиціонери відмовилися брати участь в цьому процесі і назвали його незаконним.

Учасники демонстрацій вимагають проведення дострокових виборів нового президента, повного відновлення прав парламенту Венесуели, а також початку процесу відновлення економіки країни. Крім того, венесуельська опозиція звинувачує президента країни Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і тиску на судові органи, а також в економічних проблемах країни.