Трамп проігнорував форум у Парижі, який зібрав світових лідерів

12 Листопада 2018, 11:09

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не відвідав форум миру в Парижі, у якому  взяли участь десятки глав держав та урядів, що прибули до Франції на запрошення Еммануеля Макрона для відзначення сторіччя завершення Першої світової війни. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Так, глава Білого дому, який відстоює ідею "Америка передусім" та заявляє, що пишається бути націоналістом, проігнорував подію. Його літак вилетів з Парижа до Вашингтона незабаром після відкриття форуму.

 

Канцлер ФРН Ангела Меркель, відкриваючи Паризький форум миру, зазначила, що деякі сили у світі викликають тривогу своєю готовністю просувати власні інтереси та ігнорувати зв’язки, які підтримували мир у світі після Другої світової війни.

 

"Більшість сьогоднішніх проблем не можуть бути вирішені однією країною, але разом. Ось чому нам потрібен єдиний підхід ", – зауважила вона.

 

Зокрема, серед лідерів, які прибули на форум, були президенти РФ Владімір Путін та Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

 

Нагадаємо, Макрон та Трамп під час зустрічі у Парижі погодилися щодо необхідності того, щоб Європа несла більший оборонний тягар. Водночас Трамп перед візитом назвав заклик Макрона до створення європейської армії "дуже образливим".