Американський президент Дональд Трамп презентував план миру на Близькому Сході. Про це повідомило «Радіо Свобода» у вівторок, 28 січня.
Як зазначив Трамп під час спільного виступу з ізраїльським прем’єром Беньяміном Нетаньягу, Єрусалим буде «неподільною» столицею Ізраїлю, проте в східних частинах міста палестинці зможуть заснувати свою столицю. Як повідомив Трамп, підконтрольна палестинцям територія збільшиться «більш ніж удвічі», але він не уточнив, про які землі йде мова.
За словами Трампа, документ на 80 сторінок може стати «останньою можливістю» для палестинців створити власну державу.
Нетаньягу погодився на запропонований Трампом варіант врегулювання конфлікту між Ізраїлем і Палестиною.
«Мирний план Трампа дасть Ізраїлю постійний східний кордон. План звертається до кореня конфлікту – необхідності визнання палестинцями Ізраїлю як єврейської держави. Ізраїль готовий до негайних переговорів про мир у разі визнання палестинцями єврейської держави», – заявив Нетаньягу, передає «РБК-Україна».
Як наголошує «Інтерфакс-Україна», влада США готова укласти з Палестиною угоду про вільну торгівлю в разі імплементації підготовленого Вашингтоном плану з близькосхідного врегулювання. США сподіваються, що європейські країни, на Близькому Сході і в інших частинах планети поводитимуться таким же чином.
Водночас, як передає Associated Press, голова Палестинської Національної Адміністрації Махмуд Аббас різко відкинув план Вашингтона.
«Після нонсенсу, який ми почули, ми говоримо тисячу «ні» «Угоді століття», – сказав Аббас під час прес-конференції в Рамаллі, додавши, що палестинці будуть протистояти цьому плану «мирними методами».
Карту «майбутньої держави Палестина» Трамп опублікував в Twitter.
This is what a future State of Palestine can look like, with a capital in parts of East Jerusalem. pic.twitter.com/39vw3pPrAL
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 28, 2020
Нагадаємо, 2019 року держсекретар США Майк Помпео заявив, що США більше не вважатиме нелегальним будівництво ізраїльських поселень на Західному березі Йордану. Країна більше не буде дотримуватися позиції Держдепу від 1978 року, за якою такі поселення є «несумісними з міжнародним правом».