Президент США Дональд Трамп заявив, що призупинення санкцій проти Ірану в рамках ядерної угоди є "останнім шансом" для Євросоюзу виправити її недоліки. Про це 12 січня повідомила прес-служба Білого дому.
"Сьогодні я відмовляюся від застосування певних ядерних санкцій, але тільки для того, щоб домогтися від наших європейських союзників згоди на виправлення жахливих недоліків ядерної угоди з Іраном. Це останній шанс", – наголосив Трамп.
Він підкреслив, що Вашингтон більше не буде відмовлятися від запровадження обмежень проти Ірану і вийде з угоди, якщо ЄС не погодиться на їхні умови.
"Ті, хто з якоїсь причини вирішить не працювати з нами, стануть на бік ядерних амбіцій іранського режиму і проти народу Ірану та інших мирних народів світу", – заявив президент США.
Водночас у Європейському союзі повідомили, що взяли до відома слова Трампа.
"ЄС взяв до уваги сьогоднішню заяву президента Сполучених Штатів Дональда Трампа про ядерну угоду з Іраном. Нашим першим кроком буде координація з Є3 (Велика Британія, Німеччина і Франція, які входять в "іранську шістку", – Ред.) та іншими державами-членами ЄС спільної оцінки заяви та її наслідків", – йдеться в повідомленні.
Крім того, у Міністерстві закордонних справ Ірану заявили, що рішення США запровадити санкції проти голови іранської судової системи "перетнуло червону лінію".
Також Тегеран відкинув можливість будь-яких зміни до ядерної угоди, укладеної 2015 року з провідними країнами.
"Ворожі кроки режиму Трампа… перетнули всі червоні лінії поведінки в міжнародній спільноті та є порушенням міжнародного права й обов'язково стикнуться із серйозною реакцією Ісламської Республіки", – йдеться в заяві МЗС країни.
Відомство звинуватило Трампа в тому, що він "продовжує вживати ворожі заходи проти іранського народу й повторювати погрози, які багато разів зазнавали невдачі".
Як повідомлялося, у жовтні президент США Дональд Трамп заявив про можливість повного виходу Сполучених Штатів із ядерної угоди з Іраном.
Раніше Трамп заявив, що Вашингтон не буде підтверджувати повне дотримання Тегераном умов ядерної угоди, а також розкритикував Іран за продовження роботи над створенням балістичних ракет і звинуватив у підтримці екстремістських груп на Близькому Сході.
Згодом міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що країна може вийти з ядерної угоди, якщо США відновлять санкції в особливо важливих сферах економіки для країни, серед яких, зокрема, збут нафти і торгівлі літаками.
У 2015 році Іран і світове співтовариство досягли історичної домовленості щодо ядерної програми Тегерана. 16 січня 2016 року, відразу після доповіді МАГАТЕ, який підтвердив виконання Іраном своїх зобов'язань щодо ядерної програми, у Вашингтоні та Брюсселі заявили про скасування режиму санкцій відносно Ірану, пов'язаного з його ядерною програмою.