Трамп погрожував звільненням голові апарату Білого дому за висловлювання про Україну

13 Листопада 2019, 14:47

Президент США Дональд Трамп погрожував голові апарату Білого дому Міку Малвані звільненням через те, що він підтвердив тиск глави держави на українську владу. Про це повідомляє The Washington Post

 

Американський лідер розлютився, коли Малвані 17 жовтня під час прес-конференції заявив, що війську допомогу Україні заморозили, щоб чинити тиск на уряд країни. 

 

Пізніше голова апарату заявив, що ЗМІ неправильно трактували його слова під час виступу. 

 

Зазначається, що радники Трампа відмовляли його від цієї думки. Вони говорили йому, що "усувати Малвані у такий чутливий час може бути небезпечним". 

 

Нагадаємо, 6 листопада Палата представників Конгресу США оприлюднила стенограми слухань з участю спецпредставника США Курта Волкера й посла при ЄС Гордона Сондленда на закритих слуханнях, що відбулися минулого місяця. 

 

У свідченнях йдеться про те, що Рудольф Джуліані, адвокат Трампа, переконував американського лідера в корумпованості України. 

 

Днем раніше опублікували свідчення екс-посла США в Україні Марі Йованович. Там йдеться, що президент США тиснув на Держепартамент та вимагав відставки Йованович. 

 

Також під час свідчень заступниця помічника міністра оборони США Лаура Купер підтвердила, що Трамп наказав Управлінню бюджету заморозити сотні мільйонів доларів військової допомоги для України.

 

Цього тижня, 13 та 15 листопада, пройдуть перші громадські слухання у справі.