Трамп підписав закон про нові санкції проти Росії

2 Серпня 2017, 17:41

Президент США Дональд Трамп підписав закон про нові санкції проти Росії, повідомляють Reuters і Bloomberg з посиланням на представника Білого дому. Документ також передбачає введення санкцій проти Ірану і Північної Кореї.

Санкції забороняють приватні інвестиції понад $10 млн в російські приватизаційні угоди, і обмежують інвестиції в експортні нафто- і газопроводи до $5 млн.

Згідно з ініціативою, Трамп не зможе скасовувати санкції або виводити з-під них конкретних осіб особистим указом. Такі рішення ухвалюватимуться тільки після узгодження з Конгресом.​

Нагадаємо, Сенат США затвердив посилення санкцій проти РФ, Ірану та КНДР. Ціі заходи вдарять, зокрема, по проекту "Північний потік-2", а також зачеплять як мінімум вісім проектів за участю компаній ЄС.

Законодавство каратиме будь-яку компанію, яка працює не тільки сфері розробки, але й модернізації та підтримки проектів, пов'язаних з Росією в енергетичному секторі. Це буде підводити будь-яку європейську компанію, пов'язану з російськими трубопроводами, під дію американського закону.