Трамп несподівано прилетів до Афганістану і заявив про можливу угоду з «Талібаном»

29 Листопада 2019, 10:21

У четвер, 28 листопада, президент США Дональд Трамп вперше на посаді президента прилетів до Афганістану і заявив, що відновив мирні переговори з талібами. Про це повідомило The Washington Post.

 

Як зазначається, літак Трампа таємно вилетів із Флориди і о 20:30 за місцевим часом приземлився на авіабазі Баграм, де розташований вузол повітряних операцій США в Афганістані.

 

Як передає WP, Трамп хотів привітати американських військових з Днем подяки.

 

Також, під час зустрічі з президентом Афганістану Ашрафом Гані Трамп сказав, що відновив мирні переговори з талібами, що розірвав майже три місяці тому і сподівався досягти угоди.

 

«Таліби хочуть укласти угоду, і ми зустрічаємося з ними. Ми говоримо, що це має бути припинення вогню. Вони цього не хотіли, а тепер хочуть», – сказав Трамп, – «Я вірю, що, мабуть, так вийде».

 

Як передає  DW, у 2018 році від дій радикально-ісламістського руху «Талібан» загинуло більше людей, ніж від дій будь-якого іншого подібного угруповання. За кількістю вбивств він випереджає джихадистів з «Ісламської держави». Від рук талібів загинули 7379 людей, як зазначено в дослідженні «Глобальний індекс тероризму». Таким чином на Афганістан припадає майже половина жертв терактів в світі.

 

Нагадаємо, у 2018 році почалися прямі переговори США-«Талібан».

 

9 вересня 2019-го Трамп оголосив про остаточне провалі мирних переговорів в Афганістані після атаки «Талібану» в дипломатичному кварталі Кабула 2 вересня, в результаті якої загинув американський військовослужбовець. Тоді президент США підкреслив, що з людьми, які не можуть домовитися про припинення вогню під час мирних переговорів і замість цього вбивають невинних людей, ймовірно, не можна укласти скільки-небудь значущу угоду.