Трамп направив у Конгрес звіт про стратегію США щодо КНДР

27 Квітня 2018, 10:34

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп направив у Конгрес звіт про стратегії щодо Північної Кореї. Про це йдеться у листі президента, опублікованому на сайті Білого дому.

 

"Відповідно до законодавства, я передаю вам звіт, необхідний згідно з розділом 1256 оборонного бюджету країни на 2018 рік", – йдеться у листі.

 

Так, розділ 1256 передбачає, що президент повинен представити Конгресу звіт про стратегію США стосовно Північної Кореї не пізніше, ніж через 90 днів після вступу у силу закону про бюджет.

 

Відзначається, що у даному звіті повинен бути опис і оцінка основних загроз, які КНДР представляє для нацбезпеки США.

 

Крім того, у документ повинен міститися опис оперативних планів і військові вимоги, які необхідні для захисту американських інтересів.

 

Нагадаємо, 22 квітня президент США Дональд Трамп заявив, що США нічим не поступалися Північній Кореї, але сама добровільно КНДР відмовилася від ядерних випробувань і закрила ядерний полігон.

 

20 квітня президент Південної Кореї Мун Чже Ін повідомив про готовність до повного ядерного роззброєння на Корейському півострові без попередніх умов. Водночас президент Південної Кореї повідомив, що КНДР не виставляє ультиматумів, які були раніше, наприклад, щодо виведення американських військ з регіону.

 

Як повідомлялося 19 квітня, Європейський Союз  додав до списку санкцій чотирьох осіб, які підозрюються у причетності до фінансування ядерної програми Північної Кореї.

 

Згодом президент США Дональд Трамп підтвердив, що кандидат на пост глави Державного департаменту США Майк Помпео на минулому тижні зустрічався з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

 

 2 квітня виконувач обов'язків посла Сполучених Штатів Америки, тимчасовий повірений у Республіці Корея Марк Неппер заявив, що під час переговорів із КНДР Вашингтон наполягатиме на повній денуклеарізації півострова. 

 

У березні Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) погодилась призупинити ядерні випробування та почати переговори зі Сполученими Штатами Америки. Так, відповідна заява прозвучала під час переговорів між представниками  Південної Кореї з лідером КНДР  Кім Чен Ином.

 

Додається, що 4 березня адміністрація президента Південної Кореї Мун Чже Іна повідомила, що Сеул має намір відправити делегацію з десяти спецпосланників з дводенним візитом до Північної Кореї, до складу якої мають увійти п`ять високопоставлених чиновників у сфері безпеки, включаючи голову південнокорейської розвідки та радника з національної безпеки. Метою візиту є  пришвидшення діалогу між США та КНДР щодо ядерної зброї.

 

Раніше речник президента Південної Кореї повідомив, що Північна Корея має достатню готовність до перемовин із Сполученими Штатами. Він наголосив, що діалог між США та КНДР повинен відбутися якомога швидше, для покращення відносин між Південною та Північною Кореєю та для фундаментального вирішення проблем півострова.