Трамп готується вислати десятки російських дипломатів – Bloomberg

24 Березня 2018, 17:41

Президент Сполучених Штатів Америи Дональд Трамп має намір видворити десятки російських дипломатів з країни у відповідь на отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього розвідника Сєрєгєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. Про це повідомляє американське видання Bloomberg з посиланням на два джерела.

 

За даними видання, Трамп погодився з рекомендаціями радників і, найімовірніше, оголосить про видворення дипломатів  у понеділок, 25 березня.

 

У свою чергу, джерела застерегли, що рішення Трампа може бути ще не остаточним.

 

Наголошується, що хазяїн Білого дому готовий діяти, але хоче бути впевненим, що європейські союзники зроблять подібні кроки проти Росії.

 

Водночас, заступник прес-секретаря Білого дому Радж Шах повідомив виданню, що "США твердо підтримують Сполучене Королівство, засуджуючи обурливі дії Росії".

 

"Президент завжди розглядає можливість залучення Росії до відповідальності у відповідь на її зловмисні дії. На даний момент у нас немає  оголошень", – підкреслив він.

 

Нагадаємо, 24 ерезня Сполучені Штати Америки і до 20 країн Європейського Союзу заявили про намір видворити російських дипломатів через отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. 

 

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабиш заявив, що Прага може видворити кількох російських дипломатів на підтримку Великої Британії через хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєргєя Скірапаля та його доньки у Солсбері. 

 

Раніше Франція, Польща, Естонія, Латвія та Литва заявили про можливість видворення  російських дипломатів через хімічну атаку  колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері. 

 

23 березня лідери Європейського союзу повідомили, що відкликають для консультацій посла ЄС в Росії Маркуса Едерер через отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки на території Великої Британії. 

 

Як повідомлялося, що генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг запропонував Великій Британії допомогу в розслідуванні щодо отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки. Про це він сказав у четвер, 22 березня, на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Чехії Андрієм Бабішем.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль.