Аби довести неконституційність міграційного декрету президента США Дональда Трампа, генеральний прокурор штату Вашингтон Боб Ферґюсон заявив, що для цього докладе усіх юридичних зусиль.
За словами Ферґюсона, низка документів, а також електронні повідомлення Трампа можуть довести, що розпорядження президента було спрямоване саме проти мусульман. Така дискримінація суперечить Конституції.
Тим часом Білий Дім назвав рішення суду, який заблокував дію міграційного розпорядження Трампа, спробою узурпації влади. За словами його представників, президент найближчим часом може виступити з новим декретом.
Розпорядження Трампа призупиняло на 120 днів програму розміщення біженців в США і запроваджувало заборону на 90 днів на в‘їзд до країни громадян сімох держав — Іраку, Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану.
Як повідомлялося, 11 лютого у США затримали сотні осіб через міграційний указ Трампа. Рейди проводилися для виявлення відомих злочинців, проте в результаті їх проведення також були затримані мігранти, які раніше не скоювали правопорушень на території США.
Як повідомлялося, 10 лютого апеляційний суд дев’ятого округу Сан-Франциско підтримав заборону на так званий «міграційний» указ Трампа.
Нагадаємо, Трамп цим указом зупинив прийом сирійських біженців у США, громадяни Іраку, Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану повинні відмовитися від польоту до Америки, якщо у них немає дозволу на проживання в США або дипломатичної візи. Після цього, юристи правозахисної організації подали петицію від імені вихідців з цих країн, затриманих в американських аеропортах. Указ Дональда Трампа викликав критику і з боку ООН, а також багатьох правозахисних організацій у США й за межами країни.
29 січня Нью-Йоркський суд тимчасово дозволив мігрантам не виконувати указ Трампа та заборонив висилати з чинними американськими візами всупереч указу президента США.
31 січня Уряд США дозволив в'їхати в країну 872 мігрантам, незважаючи на указ президент Дональда Трампа про введення тимчасової заборони для біженців семи країн.
2 лютого під час телефонної розмови з прем'єром Австралії Трамп розлютився і кинув слухавку, коли прем'єр-міністр Австралії Тернбулл нагадав про зобов'язання з прийому біженців.