Трамп дозволив застосування “летальної сили” на кордоні з Мексикою – ЗМІ

23 Листопада 2018, 10:20

Білий дім дав дозвіл американським військам використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою. Про це повідомляє британське видання The Times.

 

Так, керівник апарату Білого дому Джон Келлі підписав розпорядження, що дозволяє військам використовувати "демонстрацію або застосування сили (в тому числі летальну зброю, де це необхідно), управління натовпом, тимчасове затримання та швидкий пошук".

 

Наголошується, що документ був підписаний після того, як президент Дональд Трамп пригрозив закрити весь кордон США та Мексики, якщо відновляться безлади.

 

"Якщо ми виявимо, що це досягло рівня, на якому ми можемо втратити контроль або де люди можуть почати наносити шкоду, ми закриємо в'їзд до країни на деякий час, поки ми не зможемо його контролювати", – зауважив американський лідер. 

 

Нагадаємо, окружний суддя в Сан-Франциско Джон Тігар тимчасово заблокував указ Трампа, який обмежує надання політичного притулку нелегальним мігрантам. 

 

Раніше повідомлялося, що операція проти мігрантів з Центральної Америки може обійтися США в 200 млн доларів.  До кінця 2018 року операція Трампа щодо розміщення на кордоні з Мексикою солдатів, включаючи вміст сил Національної гвардії, які дислоковані там ще з квітня, може обійтися більш ніж в 200 млн доларів.