Трагедія в Одесі 2 травня. Встановлені особи всіх винуватців, озвучені кілька версій

22 Вересня 2016, 16:35

Прокуратура встановила особи тих, хто керував людьми при захопленні Будинку профспілок в Одесі 2 травня 2014 року, і буде притягати їх до відповідальності. Про це заявив на брифінгу в Одесі генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Ми встановили, хто приймав рішення і давав публічну команду захоплювати Будинок профспілок, заносити туди паливно-мастильні матеріали, барикадувати його тощо. Хто вів стрільбу з даху захопленого Будинку профспілок. Одна з цих осіб загинула, друга буде притягуватися по спеціальній процедурі заочного засудження», – зазначив генпрокурор.

Також він наголосив, що вже відомі і будуть притягнуті до відповідальності за процедурою очного чи заочного засудження ті, хто кидав «коктейлі Молотова» з обох сторін.

За його словами, експерти, які залучалися до розслідування, висунули кілька версій щодо загибелі людей в захопленому Будинку. «Є версії про те, що вони задихнулися від газу, є версії, що перед цим вони попали під дії снодійного газу», – повідомив Луценко.

Завтра генпрокурор збирається зустрітися з представниками ООН, які говорять про можливість залучення європейських фахівців для повної і об'єктивної експертизи з цього питання.

Як повідомлялося, під час масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року загинули 48 осіб і більше двохсот отримали поранення. Першими жертвами сепаратистськи налаштованих бойовиків стали уболівальники одеського "Чорноморця", на яких було вчинено напад в районі Соборної площі. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані. Першим загинув від кулі сепаратиста активіст "Правого сектору" Ігор Іванов, що працював юристом у Білгород-Дністровському і став десятником Євромайдану. 17 жовтня 2015 року його удостоєно ордена "Народний Герой України" (посмертно).

Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. П'ятеро обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федерації Сакаулов і Мефьодов, перебувають у СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.

Зазначимо, в Одесі в даний час перебувають в СІЗО громадяни Росії Євгеній Мефьодов і Максім Сакаулов, які є обвинуваченими у справі про події 2 травня 2014 року в Одесі (в частині подій на Грецькій площі, коли під час масових заворушень загинули 48 осіб і понад 200 отримали поранення).