Вибух у центрі Львова стався не внаслідок перевищення тиску побутового газу. Так вважають у комісії Держкомітету із питань промбезпеки, охорони праці та гірського нагляду, що займається розслідуванням причин вибуху. Перевірка газорозподільних пунктів, проведена комісією, засвідчила – всі показники у нормі.
Проте міліція і прокуратура Львова наразі так безапеляційно відкидати цю версію не збирається. «Я прибув на місце події через 2 хвилини після вибуху. Відчувався характерний запах газу і пилюки», – розповів Тижню начальник прес-центру Львівського облуправління міліції Денис Харчук. Напередодні ж міліцейське керівництво заявляло журналістам, що попередні дані одразу двох експертиз «газову версію» ще не виключають.
Також розглядаються версії, що будинок міг завалитися після самовільної реконструкції квартир та у результаті спрацювання вибухового пристрою. Проте останнє правоохоронці вважають найменш ймовірним. Про конкретніші обставини, стверджують стражі порядку, можна буде сказати щонайменше через два тижні, коли будуть результати офіційної слідчої експертизи.
Не секрет, що вік чи не всіх будинків центральної частини міста нараховує щонайменше 150 років. Історичний центр Львова в 1998 році потрапив до списку світових пам’яток архітектури ЮНЕСКО, однак на його належну реконструкцію владі постійно бракує коштів. Чи не всі комунікації будинків старого міста давно вичерпали свій ресурс і потребують особливої уваги комунальних служб.
Нагадаємо, внаслідок вибуху в 3-поверховому житловому будинку в центрі Львова, що стався 7 лютого, одна людина загинула, 10 отримали травми, з них 7 – госпіталізовані. Кожна постраждала родина отримає від мерії Львова по тисячі доларів. За останні півроку це вже другий випадок руйнування житлового будинку в Україні. У жовтні 2007-го у Дніпропетровську стався вибух побутового газу в 10-поверховому будинку. Тоді загинули 23 людини.