Трагедія MH17. Всіх прокурорів, які займалися справою, відсторонили

17 Лютого 2020, 13:57

Усіх українських прокурорів, які брали участь у розслідуванні збиття малайзійського "Боїнгу", звільнили від виконання своїх обов'язків. Про це 17 лютого повідомляє нідерландське ЗМІ NRC Next.

 

Зазначають, що прокурори Олеся Скрипник та Олег Пересада, які входили в Спільну слідчу групу (ССГ) із боку України, втратили роботу.

 

"В останні місяці в ССГ не було жодного прокурора від України", – пише NRС Next.

 

Також зазначають, що були звільнені ще четверо прокурорів, які входили в український підрозділ із розслідування аварії "Боїнга" під Донецьком в липні 2014 року. Це сталося через реформу Генеральної прокуратури України.

 

Нідерландське ЗМІ пояснює, така ситуація не вплине на судовий процес, який повинен початися над чотирма підозрюваними 9 березня, оскільки українські прокурори завершили роботу над досьє влітку минулого року. Однак, звільнення є серйозною перешкодою на шляху проведення подальшого розслідування щодо інших можливих підозрюваних. Зокрема, прокурор Роман Гошовский зазначив, що його наступникам буде потрібно не менше року на те, щоб ознайомитися з документами.

 

Нагадаємо, що 17 липня 2014 року Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, на Донбасі збили бойовики. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак збили ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії. РФ вважають відповідальною за збиття боїнгу. 13 лютого Нідерланди відкинули пропозицію Москви судити росіян, причетних до MH17. Суд над підозрюваними у збитті "Боїнга" призначений на 9 березня 2020 року.