“Торнадівці” не нападали на охорону Лук’янівського СІЗО – Мін’юст

Акценти
12 Січня 2017, 11:40

У Міністерстві юстиції заявили, що заарештовані бійці роти "Торнадо" не вчиняли неправомірних дій щодо працівників Лук'янівського СІЗО, також "торнадівці" не мають претензій до працівників ізолятора. Про це повідомив заступник міністра юстиції Денис Чернишов, передає Інтерфакс-Україна.

"У СІЗО вчора були доставлені підслідні, які проходять у справі "Торнадо", колишні бійці батальйону "Торнадо". Один з підслідних, який був не згоден з ходом слідства і ходом судових засідань, почав висловлювати своє невдоволення, що їхню позицію не чують і не сприймають, після цього вчинив акт залучення уваги до своєї позиції – відрізав собі частину вуха", – розповів Чернишов.

При цьому він підкреслив: "Не було ніяких нападів на співробітників СІЗО, не було ніяких агресивних дій з боку "торнадівців".

Заступник міністра розповів, що після інциденту "торнадівець" був доставлений в лікарню, де йому пришили вухо, після чого знову доставили в СІЗО.

"Після цього підслідних розподілили по камерах і станом на зараз ситуація під контролем, стан "торнадівця" задовільний", – зазначив він.

При цьому Чернишов зазначив, що поліція в свою чергу розслідує кримінальне провадження в зв'язку з цим інцидентом. Він запевнив, що ситуація була контрольованою.

Відповідаючи на питання про те, чи були з боку співробітників СІЗО якісь неправомірні дії стосовно підслідних "торнадівців", заступник міністра сказав: "З боку підслідних не було на адресу працівників СІЗО ніяких зауважень і претензій. Виходячи з цього, можу вам сказати, що не було неправомірних дій".

Як повідомлялося, увечері 11 січня  у Лук'янівському СІЗО між арештантами з роти "Торнадо", яких доставили після засідання суду, та конвоєм виник конфлікт. Один із ув’язнених завдав собі тілесних ушкоджень і був доставлений до медзакладу. За словами голови київської поліції Андрія Крищенка, як такого нападу на охорону не було, а "торнадівці" вимагали невідкладної медичної допомоги для побратима, який поранив вухо. Нардеп Ігор Мосійчук розповів, що "торнадівець" відрізав собі вухо на знак протесту проти посилення умов утримання. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про опір працівникові правоохоронного органу.

8