Як відзначає видання, таке значне зростання не можна пояснити лише зміною підходів до реєстрації правопорушень, оскільки збільшилися показники не тільки дрібних, а й тяжких злочинів (на 14,8%, до 167 тисяч).
Як випливає з документа, у звітний період "криміногенна ситуація в країні залишалася напруженою".
У ГПУ невдоволені якістю розслідування справ, пов'язаних з боротьбою з організованою злочинністю. У документі підкреслюється, що з 10 тисяч вивчених справ "скасовано майже 300 незаконних постанов та внесено більше 500 письмових вказівок … 620 посадових осіб (слідчих органов – ред.) притягнуто до дисциплінарної відповідальності".
Крім того, як зазначається у звіті, слідчі органи необгрунтовано часто застосовують прослушку, негласне проникнення до житла та інші заходи, що обмежують права громадян.
"Питома вага матеріалів цих заходів як доказів у кримінальному судочинстві склав 12% у спецпідрозділів МВС і 15% в СБУ", – сказано у звіті. Рік тому ці показники становили 10% і 13% відповідно.
Глава СБУ Валерій Хорошковський заявив, що не бачить проблем в настільки активному використанні прослушки. "Я вважаю, що це (15% – ред.) невелика цифра. Ми зобов'язані перевіряти будь-яку інформацію, і іноді це доводиться робити за допомогою контррозвідувальних справ (припускають спрощену процедуру дозволу негласного знімання інформації – ред.). І звичайно, іноді наші дані не підтверджуються", – пояснив він.
Нагадаємо, 11 березня генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив про уповільнення темпів зростання злочинності в Україні.
У свою чергу міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов 15 березня заявив, що сплеску злочинності в Україні немає, а з початок поточного року кількість тяжких злочинів зменшилася.