Так, голова Національної спілки журналістів Ігор Лубченко 12 квітня закликав колег оголосити бойкот народному депутату від Партії регіонів Яну Табачнику, який обізвав журналістів «холуями». За його словами, у своїй передачі «Честь имею пригласить» 9 квітня на телеканалі КРТ Табачник заявив, що журналісти – «це холуї, що обслуговують своїх хазяїв. Я це прекрасно знаю. 85% журналістів у цій країні займаються цим». Водночас Лубченко обурився: «у нього що – є на руках рішення судів, якими іменем України це доведено? Переконаний, що немає».
У цій же програмі взяла участь і радник президента Ганна Герман, яка багато років працювала у реальній журналістиці.
Натомість вона запевнила, що нині ЗМІ працюють «як хочуть» і тому «починають спекулювати на свободі слова». Також вона зажадала, аби журналісти пройшли люстрацію і задекларували свої видатки.
«Я жила у Варшаві, коли Польща проходила той самий шлях. І були такі самі речі із свободою слова і журналістами. Яким шляхом пішла Польща? Польща теж ввела декларацію на видатки не тільки для політиків, що треба зробити в Україні, а й для журналістів. І тоді було видно, чому журналіст, який їздить на дуже дорогій машині, не повинен декларувати і пояснювати, звідки вона в нього, а політик – має?», – сказала тоді Герман.
Водночас, журналісти польських ЗМІ заявляють, що не заповнюють так звані «майнові» декларації, як і політики.
Як відомо, у лютому Ганна Герман телефонувала до головного редактора Олександра Іванова інтернет-видання «Фраза» з погрозами судом через анекдот за її участю, яким розпочалася щотижнева сатирична рубрика.
Інший депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко наприкінці лютого телефонувала до голови правління телеканалу СТБ Володимира Бородянського з проханням зняти з ефіру сюжет про обставини підготовки телепроекту «Розмова з країною» Віктора Януковича. Вона звинуватила журналістів цього телеканалу у грубій підтасовці подій. Пізніше як депутат, такі і керівник інформаційної служби телеканалу СТБ Олексій Мустафін заперечували цю інформацію.
Як відомо, у грудні журналісти основних телеканалів та інформаційних агентств ухвалили рішення не записувати коментарі Михайла Чечетова у зв’язку з тим, що коментуючи бійку у Верховній Раді він відверто брехав пресі. Зокрема, він доводив, що 15 грудня під час розблокування трибуни Верховної Ради бійки не було і «бютівці самі билися головою», у той час як Партія регіонів «толерантно забезпечувала роботу Верховної Ради». БЮТ блокував трибуну, аби не допустити прийняття «регіоналами» бюджету на 2011 рік.
Нагадаємо, 12 липня 2006 року, група людей з Партії регіонів, серед яких був Олег Калашніков, завадила роботі знімальної групи СТБ під стінами Верховної Ради України. Вони силоміць відібрали касету у знімальної групи СТБ, журналістів було побито. Тоді Ганна Герман засудила дії колеги і за її ініціативою Калашнікова було виключено з фракції.