Топ-10 найбагатших власників спортивних команд

13 Березня 2012, 19:52

Першу сходинку у рейтингу посів індійський бізнесмен та найбагатша людина в Індії Мукеш Амбані. У загальному рейтингу багатіїв світу Амбані опинився на 19-му місці, він володіє індійською компанією Reliance Industries. Компанія є великим спонсором найпопулярнішого в Індії спорту – крикету. А сам Амбані є крикетним фанатиком та одного разу, наприклад, витратив $1 млн на спеціальні ложі під час фіналу світового чемпіонату з крикету.

Другу позицію у рейтингу посів №39 серед багатіїв світу та власник футбольного клубу «Шахтар» Рінат Ахметов.

На третій сходинці опинився американський бізнесмен та співзасновник Microsoft Пол Аллен. Аллен (48-ме місце серед найбагатших людей світу) володіє професійною футбольною командою Seattle Seahawks та баскетбольною командою Portland Trail Blazers.  На наступній –  російський мільярдер зі статком у $13,2 млрд Міхаіл Прохоров. Він володіє американським професійним баскетбольним клубом New Jersey Nets.

До Прохорова у рейтингу приєднався ще один росіянин – №68 у рейтингу багатіїв світу Роман Абрамовіч, який є власником англійського футбольного клубу Chelsea.

Шосте місце зайняв американський мільярдер, власник бізнес-імперії Anschutz Corp Філіп Аншутц. У власності якого перебуває баскетбольна команда Los Angeles Lakers та професійний хокейний клуб LosAngelesKings. Крім того, до його спортивної імперії належать арени StaplesCenterв Лос Анджелесі та O2 Arena в Лондоні.

Наступну сходинку посів колишній прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі. Берлусконі, який опинився на 169-му місці в рейтингу найбагатших людей світу, володіє італійською футбольною командою AC Milan.

Засновник компанії Amway американський мільярдер Річард ДеВос посів восьму сходинку. ДеВос, статок якого оцінюється у $5 млрд, є власником професійного баскетбольного клубу Orlando Magic.

На наступному місці опинився американський бізнесмен та виконавчий директор корпорації Carnival Corp. Мікі Арісон. У власності Арісона перебуває баскетбольна команда Miami Heat.
Останнім у рейтингу став англійський бізнесмен Джо Льюіс, який є власником лондонського футбольного клубу Tottenham Hotspur.