Топ-10 найбагатших спортивних заходів світу

25 Травня 2012, 23:01

Рейтинг оцінював події за призовими грошами, які виплачуються переможцям турніру.

Очолила рейтинг Ліга чемпіонів УЄФА, фонд якої складає $77 млн. У чемпіонаті командам платять за кваліфікацію на чемпіонат, ігри, які вони виграють за час чемпіонату і за розмір їх ринку. Це є причиною того, що цього року команда «Челсі», яка виграла чемпіонат, отримала на $33 млн більше, ніж минулорічний переможець «Баварія».

На другому місці опинився чемпіонат Європи з футболу з сумою в $33 млн. При цьому, загальний призовий фонд в 2012 році складає $246 млн порівняно з $230 млн в 2008 році.

Третю сходинку посів Чемпіонат світу ФІФА з $31 млн. Минулий чемпіонат світу відбувся в Південній Африці два роки тому, наступний пройде у Бразилії в 2014 році.

Четверту сходинку посів чемпіонат США з американського футболу – Суперкубок з $15,5 млн для переможця.

За ним розмістився чемпіонат з бейсболу – Світові серії, де переможець отримує $14,8 млн.

Шосту сходинку посідає чемпіонат з гольфу кубок FedEx. В турнірі з самого початку беруть участь 125 гравців, після першого етапу їх кількість скорочується до 30-ти. Особа, яка набере найбільше очок впродовж чемпіонату, який складається з чотирьох турнірів, отримує чек на $10 млн.

На сьомій сходинці опинився Дубайський чемпіонат світу з кінних перегонів з $10 млн. Минулого року переможцем перегонів став кінь Монтероссо, який належить принцу на ім’я Хамдан бін Мухаммед бін Рашид аль-Мактум, сину засновника чемпіонату.

Наступну сходинку посів ще один футбольний чемпіонат – Ліга Європи УЄФА  ($9 млн). Колись відомий просто як Кубок УЄФА чемпіонат є другим за престижем у світі після Ліги чемпіонів. У 2012 році переможцем став іспанський клуб «Атлетіко».

Дев’яту сходинку посів чемпіонат Світова серія покеру з $7,8 млн для переможця. Минулого року переможцем став 22-річний Папа-Пій Хайнц.

І на останній сходинці опинився світовий чемпіонат з крикету ($4 млн). У 2011 році турнір виграла Індія. Наступний чемпіонат відбудеться у 2015 році.