Топ-10 компаній, які найбільше заробляють на війнах

5 Березня 2012, 17:55

Перше місце за виручкою від продажів зброї посіла американська компанія Lockheed Martin, яка спеціалізується в галузі авіабудування, авіакосмічної техніки, судно будівництва. Її продукцією, зокрема, є бойові літаки F-16 та F-22.  В 2010 році компанія була на першому місці серед військових компаній за обсягами контрактів з урядом США, які становили $36 млрд. Загалом у 2010 році компанія продала зброї на $35.73 млрд, що склало 78% від її річного товарообігу.

Друге місце посів британський аерокосмічний та оборонний підрядник BAE Systems, який має філії в США, та в 2010 році був сьомим за обсягами виробником зброї у світі. Компанію створено у 1999 році після злиття Marconi Electronics та British Aerospace. BAE виробляє системи озброєння практично всіх категорій, в тому числі літаків, захисної електроніки, автомобілів, морських суден та стрілецької зброї. Серед відомої продукції компанії – бойові транспортні засоби M2/M3 Bradley, F-35 Joint Strike Fighter, есмінець Type 45 та ядерні підводні лодки класу Astute. У 2010 році 95% доходів компанії прийшли від продажу зброї, що склав $32,88 млрд.

На третьому місці в рейтингу – Boeing, який ще в 2007 році був найбільшим виробником зброї у світі. Наразі компанія залишається другою у світі з виробництва літаків, поступаючись тільки Airbus, а також другим по розміру підрядником американського уряду. Основною військовою продукцією компанії є повітряний дозаправник KC-767 та бойовий літак F-15. У 2010 році від продажу військової техніки компанія виручила $31.36 млрд, що складає 49% від загальних продажів.

Четверту сходинку посіла американська компанія Northrop Grumman. Вона є провідним виробником військово-морських суден у світі. Зокерма, вона виробляє авіаносці класу Nimitz, який наразі є флагманом американського флоту. А в найближчі роки компанія збирається побудувати нові авіаносці класу «Форд» вартістю $9,7 млрд. Продаж зброї Northrop Grumman в 2010 році склав 81% від загальних продажів, що становить $28.15млрд.

П’яту сходинку посіла американська оборонна компанія General Dynamics, яка розробляє аерокосмічні, бойові, та інформаційні системи і технології, а також морські системи. З 1997 року General Dynamics поглинула більше 50 компаній. За цей же період її виручка збільшилась з $ 4 до $ 32 млрд. У 2010 році компанія отримала $23.94 млрд від продажу зброї.

Американська компанія Raytheon, найбільший у світі виробник керованих ракет та ракет AIM-7 Sparrow, AIM-9 Sidewinder та BGM-109 Tomahawk, посіла шосту сходинку рейтингу. У 2010 році компанія продала зброї на $22.98 млрд, що склало 90% від її річного прибутку.

Європейська компанія EADS (Європейський аерокосмічний та оборонний концерн) в рейтингу опинилась на сьомому місці. Корпорація, до якої входять такі компанії як Airbus, є лідером у світовому виробництві оборонної та космічної техніки. Компанія переважно присутня на ринках Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2010 році EADS продала збройної техніки на $16.36 млрд за загальних продажів у $60.60 млрд.

На восьмому місці розташувалася найбільша компанію з виробництва високотехнологічного обладнання з Італії – Finmeccanica. Компанія, якою частково володіє італійський уряд, має великий асортимент продукції, до якої, зокрема вналежать літаки, вертольоти, ракетні комплекси, системи захисту, техніка для космосу та енергетики. Finmeccanica сформувала ряд спільних підприємств в Італії та інших країнах світу. Серед них, виробник вертольотів Augusta Enterprises, виробник ракет MBDA та провідний у світі виробник протичовнових торпед EuroTorp. У 2010 році Finmeccanica продала своїх військових товарів на $14.41 млрд за загальних продажів у $24.76.

Девяту сходинку посіла L-3 Communications, яка є однією з провідних компаній в таких галузях як комунікації, розвідка та спостереження. За даними компанії, її клієнтами є майже всі оборонні агентства та агентства з розвідки і безпеки США, а також багато іноземних урядів та комерційних клієнтів. Серед продуктів компанії, зокрема, тренажери-симулятори для авіації AVCATT. У 2010 році на продажі озброєння компанія заробила $13.07 млрд з загальних продажів у $15.68 млрд.

На десятому місці – американська промислово-торгова група з Гартфорда United Technologies. Компанія є конгломератом з дочірніми компаніями, які крім іншого виробляють ліфти та холодильники. Компанія виробляє компоненти для застосування у військових літаках та автомобілях. United Technologies володіє Sikorsky Aircraft Corporation – однією з найбільших компаній-виробників вертольотів у світі та виробляє популярний UH-60 Black Hawk. У 2010 році на продажі зброї компанія заробила $11, 41 млрд від загальної суми виручки у $54,33 млрд.