Марія Старожицька кореспондент

Тому, що послідовна

5 Вересня 2008, 00:00

 

Той факт, що на ранок 3 вересня ми прокинулися в новій країні, ще й із перспективою нової виборчої кампанії за 30 днів, відсунув на другий план досить значущу подію повного несподіванок українського політичного життя.
 
Секретаря Ради національної безпеки та оборони Раїсу Богатирьову було виключено з її рідної Партії регіонів за те, що під час свого візиту до Сполучених Штатів вона висловила сумнів, що заява Віктора Януковича про необхідність визнання Абхазії та Південної Осетії відображає позицію всієї партії. Більше того – запевнила, що після подій на Кавказі Україні час вступити до НАТО.
 
Але щойно коментарі на кшталт«Вигнання Раї» й «Антиросійську Богатирьову відлучено» заполонили вітчизняні ЗМІ, Раїса Василівна довела, що має власний політичний шлях і не збирається підкорятися навіть партійній дисципліні.
 
Вона з рішучістю Тараса Бульби повідомила, що не має наміру залишати партію, яку сама створювала від початку. А Рінат Ахметов та Борис Колесніков, які разом із Раїсою Богатирьовою числяться в партії прагматиками, котрі врівноважують та коригують дії Віктора Януковича, вже заявили, що проти виключення жінки з політради та партії.
 
І ще, з дня на день зростає кількість членів «партії однодумців»,які і в приватному спілкуванні, і навіть «для преси» іронізують із того, що Віктор Янукович беззаперечно підтримав незалежність двох грузинських територій одночасно з терористичним угрупованням ХАМАС.
 
Тобто внутрішньопартійна дискусія, про наявність якої повідомила Раїса Василівна, справді триває, і диктатура Віктора Януковича дійсно хитається. Відтак і натяк Богатирьової, що голова партії вирішив виключити її з лав, боячись конкуренції, отримує наочне підтвердження. І політологи вже дискутують, як зміниться баланс виборчих симпатій, якщо Партія регіонів на наступних президентських виборах висуне кандидатом Раїсу Богатирьову – симпатичну жінку, досвідченого політика. В минулому – лікаря акушера, яка допомагала народитися і Партії регіонів, поки що – надійного партнера президента Віктора Ющенка та мільярдера Ріната Ахметова. Але буде це за умови, якщо Партія регіонів скасує своє рішення й залишить у своїх лавах нинішню соратницю та однодумницю Ющенка. І продовжить свою тактичну співпрацю з Блоком Юлії Тимошенко в боротьбі за призначення дострокових виборів.
 
Відтак майбутні президентські вибори можуть стати найелегантнішими в світовій історії – дві найяскравіші жінки на українському політичному небосхилі досі ставляться одна до одної так, наче з’явилися в однаковому одязі на одному прийнятті. Одяг, звичайно, в них лише схожий, але натхнення до боротьби за визнання електорату є однаково великим. І тут вже ні одна, ні інша, напевне, не матиме наміру оглядатися на чоловіків, які до певного часу були начебто з ними, а за перших ліпших зручних обставин поспішили звинуватити жінок у зраді своїх ідей…