Томенко: за згоди влади реалізовується сценарій розколу держави

19 Липня 2012, 00:16

Про це політик сказав, коментуючи ініціативу керівництва Криму прирівняти в правах Конституцію Автономної Республіки до Конституції України і наділити Верховну Раду АРК правом законодавчої ініціативи.

«Складається враження, що влада або не розуміє, або спеціально йде на те, щоби не втручатися в події, які прямо вказують на реалізацію сценарію дезінтеграції та розвалу України як держави», – заявив Томенко.

За словами політика, ознаками розвитку такого сценарію є низка дезінтеграційних процесів, які влада не зупинила або ж підтримала.

Томенко нагадав, що за останні роки активізувалися процеси видачі громадянам України паспортів громадян сусідніх держав, що з одного боку суперечить чинному законодавству України, а з іншого – створює на певних територіях передумови для ймовірних конфліктів. Він також додав, що закон про регіональні мови, хоч і не підписаний, також провокує автономістські настрої і призводить до активного фінансування іншими державами інтересів своїх етносів на території України.

«Історія з нинішньою ініціативою керівництва Криму, а, нагадаємо, йдеться не про сепаратистські політичні партії, а про чільних членів Партії регіонів, які ініціювали дискусію та пропонують фактичного узаконити конфедеративні відносини між Україною та Кримом, – свідчить про те, що влада або не розуміє, або мовчки спостерігає за процесами можливого конфлікту, а то й розколу всередині країни», – зауважив віце-спікер.

Водночас Томенко назвав зрозумілим, що «цей сценарій давно виношувався опонентами Української держави, а сьогодні актуалізувався в результаті ініціативи політиків, які представляють нинішню владу і хочуть в будь-який спосіб зберегти свій вплив та отримати кращі результати на виборах».

Томенко зазначив, що подальше мовчання президента щодо питань подвійного громадянства, регіональних мов, розширення статусу Криму тощо означатиме дві речі: «або він (президент – Ред.) прихильник того, щоб був реалізований план розвалу України, або він не розуміє всієї серйозності ситуації».

Як раніше повідомлялося, прем'єр Криму Анатолій Могильов запропонував розширити повноваження Криму.

Як повідомив депутат Верховної ради Криму від Партії регіонів Юхим Фікс, пропозиції щодо проекту змін до Конституції Криму через кілька місяців мають подати на розгляд Конституційної асамблеї при президентові України. Зокрема, робоча група хоче запропонувати прирівняти Конституцію АРК до Конституції України.