У своєму зверненні віце-спікер наголосив, що встановлення двометрового паркану біля будівлі парламенту суспільство сприйняло як зневагу до себе.
Він нагадав, що після кількох місяців дискусії стосовно встановлення паркану у Верховній Раді не знайшлося жодного депутата, який би вітав таке рішення.
Більше того, як з’ясувалося, Верховна Рада ні фінансово, ні організаційно не має до встановлення огорожі жодного стосунку.
Томенко нагадав, що згодом КМДА також заявила, що не має жодного стосунку до встановлення паркану і, врешті-решт, стало відомо, що його встановило Печерське управління зелених насаджень нібито для того, щоб відгородити Маріїнський парк.
Зважаючи на те, що дана структура знаходиться в системі підпорядкування КМДА, Томенко попросив керівництво міськадміністрації вирішити питання з демонтажем паркану.
«Було б доцільним і правильним розставити всі крапки над «і» та нарешті демонтувати паркан біля будівлі українського парламенту, повернувши ситуацію у звичне русло», – підсумував віце-спікер.
Як повідомлялось, 18 листопада, депутати від опозиції спиляли частину паркану біля Верховної Ради, утворивши прохід до парламенту. Після чого, заступник глави КМДА з питань ЖКГ Олександр Мазурчак повідомив, що паркан встановило Печерське управління зелених насаджень.
Нагадаємо, на початку осені довкола Верховної Ради встановили паркан, який уже декілька разів зносили громадяни під час акцій протесту. Огорожу неодноразово відновлювали.
15 листопада Київська міська державна адміністрація заявила, що не давала дозволу на встановлення огородження біля будинку Ради.
При цьому керівництво парламенту й апарат Ради заперечують свою причетність до встановлення паркану. Київські чиновники також відхрещуються від огорожі біля Ради.
16 листопада стало відомо, що Управління справами Верховної Ради закупить устаткування для централізованого пункту відеоспостереження.