Томенко просить парламент не підтримувати Азарова у створенні «українського гестапо»

23 Червня 2010, 09:49

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко зареєстрував у парламенті пропозиції до другого читання проекту Податкового кодексу України (6509)

Серед низки пропозицій, Томенко пропонує вилучити із законопроекту кодексу всі положення щодо створення нового контролюючого органу – спеціалізованої державної податкової інспекції та, відповідно, всіх її повноважень, повідомили Тижню в секретаріаті заступника голови Верховної Ради.

Нагадаємо, прийнятий за основу урядовий проект Податкового кодексу передбачає значне розширення повноважень контролюючих органів щодо нагляду за суб´єктами оподаткування – юридичними та фізичними особами, в тому числі і через створення спеціалізованої державної податкової інспекції.

Зокрема, документ том законодавчо унормовуються так звані «непрямі методи» здійснення податкового контролю («економічний аналіз; спостереження; аналогії; контроль за витратами та доходами платників податків – фізичних осіб» тощо); значно розширюються підстави для проведення податківцями позапланових документальних та контрольних перевірок; унормовується здійснення податкового контролю «шляхом проведення опитувань платників податків – фізичних осіб»; податківцям надається право під час перевірок обстежувати території, приміщення і майно платників податків тощо.

Томенко переконаний, що не лише опозиція, а й представники коаліції не обмежаться виключно заявами, що створення нового контролюючого органу з надповноваженнями це «українське гестапо», що перетворить Україну на «поліцейську державу», а й проголосують за його поправки і дійсно не допустять, щоб, всупереч Конституції, в Україні «діяла податкова інспекція імені Лаврентія Берії».

Тепер зрозуміло, що мав на увазі прем’єр Микола Азаров, коли говорив, що новий Податковий кодекс «не роздає цукерочки».

Як повідомляв Тиждень, проект Податкового кодексу запропонований урядом викликав багато нарікань представників опозиції та підприємців.

На їхню думку уряд через ухвалення свого варіанту Податкового кодексу скасувати намагається «вбити» малий бізнес.

Зв’язку з цим, комітет захисту підприємництва при опозиційному уряді запропонував внести до документу зміни, що передбачають збереження спрощеної системи оподаткування для малого бізнесу.