"Список депутатів з їхніми особистими підписами дасть можливість підтвердити, а також звірити їхню особисту присутність з відеозаписом, який вівся з цього "засідання", і з’ясувати – скільки насправді народних депутатів брали участь у цих зборах", – вважає Томенко.
На його думку, абсолютно праві колишні спікери парламенту, які говорять про те, що теоретично за надзвичайних обставин зібрання депутатів за межами парламенту можливе в іншому приміщенні, але лише після ухвалення відповідного рішення у сесійній залі більшістю Верховної Ради України.
Стосовно посилань деяких експертів на прецедент 2000 року і відповідне рішення Конституційного Суду про те, що це – виключно справа Верховної Ради, Микола Томенко зазначив, що таке пояснення було би коректним лише за умови, якби сьогодні Регламент Верховної Ради був ухвалений Постановою, як це було у 2000 році.
"Наразі Верховна Рада діє за Законом про Регламент, який ухвалений як закон та підписаний президентом", – зазначив Томенко, додавши, що легітимність і правовий характер Регламенту, ухваленого як Закону з підписом президента, на відміну від Регламенту, введеного постановою, є на порядок вищим.
"За будь-яких обставин, абсолютно очевидно, що політтехнологи, які підказали Партії регіонів та комуністам провести це "шоу на Банковій", зробили ведмежу послугу і владі, і парламентаризму", – підсумував Томенко.
Як повідомлялось, на сайті Верховної Ради оприлюднено списки депутатів, які були присутні 4 квітня на засіданні парламенту, яке відбувалось у приміщенні парламентських комітетів на вул. Банкова, 6-8.
Нагадаємо, 4 квітня депутати від фракції ПР, КПУ та частина позафракційних проголосували за проведення засідання Верховної Ради не у залі засідань парламенту на вулиці Грушевського, а у приміщенні на вул. Банковій, 6/8. Таке рішення нібито підтримали 244 народних депутата.
Водночас, за інформацією опозиції і джерел у Партії регіонів, у засіданні «чорної» Ради брали участь не 240, а 168 депутатів.