«Внесення змін до Конституції про двомовність немає жодних шансів», – сказав віце-спікер.
В той же час, нагадав віце-спікер, для внесення змін до Конституції потрібно 300 голосів, а під час голосування за «сумнозвісний мовний законопроект» у першому читанні такої кількості голосів не було. «Я переконаний, що в наступному парламенті не буде антиукраїнської більшості і тим більше 300 голосів для зміни статті 10 Конституції», – сказав він та нагадав, що у першому розділі Конституції чітко визначається, що державною мовою є українська мова і передумовою змін є необхідність підтримки парламенту з подальшим затвердженням на референдумі.
«Тому вірогідність внесення змін до Конституції про державну мову близька до нуля», – додав Томенко.
За словами Томенка, це не перша і не остання подібна заява Партії регіонів, яка виникає тільки в період виборчої кампанії.
Нагадаємо, 21 червня депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко в кулуарах Верховної Ради заявив, що Партія регіонів наполягатиме на включення до нової редакції Конституції положення про двомовність в країні.
5 червня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект "Про основи державної мовної політики" – "за" проголосувало 234 народні обранці. Його автори – представники Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов. До цього проекту вже подано понад 2600 поправок
Читайте також: Мовне небуття: що буде з країною років через 10, якщо запрацює мовний закон регіоналів