Томенко: «Янукович реалізує програму «Україна для «своїх»

17 Червня 2010, 11:52

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зазначив, що «новий Податковий Кодекс від уряду Миколи Азарова з перших днів викликав велику цікавість та активно обговорювався у суспільстві і парламенті, хоча його ніхто не бачив», повідомили Тижню в прес-службі Верховної Ради.

«Нарешті, даний документ зареєстрований у Верховній Раді України, і можна проаналізувати, які з голосних обіцянок так і залишилися обіцянками», – зауважив Томенко.

Першою серйозною несподіванкою Податкового кодексу (ПК), віце-спікер вважає відсутність у ньому норми про введення податку на нерухоме майно.

«Попри нещодавні гучні заяви нової влади, зокрема Прем´єр-міністра, на підтримку введення податку на розкіш, дана норма відсутня у зареєстрованому у Верховній Раді Проекті Податкового Кодексу (ПК)», – підкреслив Томенко.

Також він звернув увагу на те, що, як повідомляли ЗМІ, у 15 червня у пояснювальній записці, яка була зареєстрована у парламенті разом з проектом ПК, містилася норма про «введення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (з 1 січня 2012 – на житлову нерухомість площею понад 300 кв.м, з 1 січня 2014 – на нежитлову нерухомість)», однак, вже в середу текст пояснювальної записки був змінений, і про згаданий податок в ньому взагалі не йдеться.

«Отож сьогодні (17 червня – Ред..), в день розгляду документу, в його остаточній версії взагалі немає норми про введення податку на розкіш», – підсумував Томенко.

За його словами, багато урядовців і представників чинної влади наполягали на тому, що квартира до 300 кв. м не є розкішшю, так само, як і будинок до 500 кв. м, а тому у заявах представників влади з´явилися цифри 300 і 500 кв. м відповідною. Однак, останній варіант теж, не був підтриманий, оскільки цієї норми взагалі немає у поданому на розгляд ПК.

 «Цілком очевидно, що влада передовсім подумала про себе і вирішила не поспішати платити збільшені податки, отож розрекламована модель країни від Азарова-Януковича, в якій люди багаті поділилися б з бідними, з тріском провалилася». «Це черговий приклад того, що новою владою активно реалізовується виборча програма президента, але з уточненням «Україна для «своїх» людей», – вважає заступник голови Верховної Ради.