Томенко: Янукович пояснив більшості, що омбудсменом має бути його людина

16 Березня 2012, 19:08

За словами віце-спікера, обговорюється декілька кандидатур, одна з яких президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко. Крім того, додав він, деякі депутати від опозиції висувають ідею щодо можливої підтримки на цю посаду Ніни Карпачової.

«Моя позиція така, що ми повинні дотримуватися чіткої лінії – омбудсмен має представляти інтереси не якоїсь політичної сили, а громадськості», – заявив Томенко.

В той же час, додав Томенко, за інформацією, що у нього є, представники більшості вже зібрали необхідну кількість підписів, аби повторно внести кандидатуру Валерії Лутковської.

За його словами, вчора після провального голосування, президент Віктор Янукович провів «виховну роботу» з керівництвом фракцій більшості і пояснив, що кандидатура Лутковської має бути підтримана.

«Президент чітко пояснив більшості, що кандидатура Лутковської є його кандидатурою і вона за будь-яких умов має бути проголосована», – додав віце-спікер.

Читайте також: Євген Захаров: «Омбудсменом стане той, кого визначить Банкова»

Нагадаємо, Верховна Рада не змогла обрати омбудсмена.

На цю посаду було висунуто дві кандидатури – Євгена Захарова, який набрав 134 голоси, та Валерію Лутковську, яку підтримали 212 депутатів.

За словами голови лічильної комісії ВР Миколи Шершуна, 392 народних депутати одержали бюлетені для голосування, а проголосував 391 депутат. При цьому недійсними визнано 27 бюлетенів, а 18 народних депутатів не підтримали жодну із кандидатур.