Том Купер про наступ росіян: «Скаржаться на великі втрати. При цьому атакують усім, що мають»

Війна
23 Травня 2024, 16:18

Усім привіт!

Це мало бути «коротке» оновлення, але російський наступ настільки масштабний і в його межах так багато відбувається, що у «короткий» формат це все не вміщається. Якщо по суті, то росіяни наступають по всій лінії фронту.

ВІЙНА У ПОВІТРІ

За даними українців, які все рахують і публікують статистику у соцмережах, за перші три тижні травня у повітряний простір України було випущено 249 «Shahed»-ів. 242 збито.

Харків… Українці… Схоже, що Сирський призначив генерала Содоля командувати оперативно-стратегічним угрупованням військ «Хортиця» (угруповання ЗСУ, що діє від Харківщини до Авдіївки-Покровська). Кажуть, що Содоль – «справжній м’ясник радянського зразка». Маю визнати, що я скептично ставлюся до подібних заяв. Те саме говорили й про Сирського… Але я не сумніваюся, що американці будуть так само «щасливі» мати справу з Содолем, як і з Сирським… (читай: не дивуйтеся, що американська преса НЕ співає їм обом дифірамби).

Тим часом росіяни скаржаться на великі втрати на цьому напрямку і перевагу української артилерії, дехто навіть побоюється можливої української контратаки. При цьому немає жодних сумнівів, що вони атакують усім, що мають: лише в цій зоні 27 батальйонів вс рф було ідентифіковано як такі, що розгорнуті для участі у бойових діях.

Західніше від цього сектора вони пхаються убік Липців. До речі, 14 травня батальйон «Кракен» розгромив у цьому районі частину 2-гої бригади спецназу. На що росіяни відреагували заявою про захоплення «понад 60 членів неонацистського формування/терористичної організації «Кракен». …А ще вони «розгромили» Іноземний легіон, знищивши 205 його бійців… хм… цікаво, чому 205…? Чому не 204 чи 206?..

По центру сектора вони захопили Бугруватку, але це безглузда перемога: звідси нікуди не дінешся, навколо самі ліси й болота. Хіба що, звісно, вони мають безліч військ та купу часу, які можна марнувати…

Вовчанськ… тут хаос, боюся, що від міста мало що залишилося, але… росіяни продовжують фронтальний наступ з півночі, підтримуючи його ударами КАБів, артилерійським вогнем та численними атаками FPV-дронів. Останні повідомлення свідчать, що вони стягують у цей район інженерні підрозділи, оснащені понтонними мостами: очевидно, мають намір продовжити наступ східніше чи західніше Вовчанська й обійти позиції ЗСУ на півдні.

 росіяни заявляють, що дійшли до центру міста й нібито захопили там адміністративні будівлі. Принаймні такий висновок можна зробити з того, що такі об’єкти, як дитячий садок №6, спочатку бомбардують воєнно-косміческі сили, а потім те саме роблять ЗСУ – JDAM-ами або HAMMER-ами.

Під час одного з таких вильотів 17 травня 831-та бригада тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ втратила свого заступника командира підполковника Дениса Василюка. Його Су-27, імовірно, був збитий російським перехоплювачем під час підходу до зони бойових дій для скидання керованих бомб. У цьому районі висока інтенсивність бойових дій, тож не дивно побачити ось такі МіГ-29, «озброєні» муляжами ADM-160:

 Воєнно-косміческі сили наносять по цьому району до 30 ударів КАБами, у тому числі на базі ОДАБ-1500:

 ….а потім б’ють «ланцетами»: лише за третій тиждень травня, за повідомленнями, опубліковано 128 відео таких ударів. Кількість ударів FPV-дронами 2 та 3 травня підскочила до 550 й відтоді у середньому становить близько 250 на день. Напевно, це псує багато техніки ЗСУ – здебільшого різноманітні пікапи, але є й танки і БМП.

БИТВА ЗА ДОНБАС

Лисичанськ… 19 травня росіяни заявили, що «звільнили» Білогорівку (ту, що на захід від Лисичанська), ще й силами чеченських «спецназів» «ахмат» та «аїда». Дійсно, був великий штурм зі сходу – підтверджую, – але про здачу селища або відхід звідти ЗСУ нічого не чув. Якраз навпаки.

Бахмут… Часів Яр безперервно обстрілюється російською артилерією. Можливо, це суб’єктивне враження (за описами тих, хто вижив, обстріли Попасної були набагато інтенсивнішими), але я не пам’ятаю, щоб бачив стільки відео, як б’ють, б’ють, б’ють і знову б’ють – артилерійськими снарядами і ракетами. А коли артилерія на хвилину замовкає, то одразу в атаку вступають десятки FPV та «ланцетів». Цікаво, що основною ціллю останніх кількох днів була східна сторона міста – «навіть не» район Канал, який росіяни, за словами одного з них, штурмують і штурмують без перепочинку, але не можуть дістати, хоч як не стараються. На півдні міста росіяни повернулися до наступів у районі, де мали плацдарм над локальною (підземною) ділянкою каналу Сіверський Донець – Донбас.

Як мінімум тривожним є той факт, що росіяни з двох напрямків (північного та південно-східного) штурмували Кліщіївку та 20 травня підняли свій прапор на одній зі зруйнованих будівель у східній частині села. Мушу визнати: це неприємний сюрприз…

Авдіївка-Покровськ… Тут російським штурмам немає кінця, людські маси розбивають, але вони сунуть. У північному секторі успіхів не мають, але на півдні наближаються до Яснобродівки та, можливо, захопили решту Нетайлового. За останні два-три дні «ланцети» уразили три чи чотири «Бредлі» та з десяток інших транспортних засобів.

Мар’їнка… росіяни досі штурмують Красногорівку та Георгіївку і щільно обстрілюють Іллінку й Костянтинівку. Українці б’ють по російських підрозділах з винищувачів-бомбардувальників, реактивної артилерії та вертольотів.

Вугледар… на диво тихо… вже декілька днів…

Старомайорське… Дехто вже декілька днів позначає це місце як підконтрольне росії, але. Ну поясніть мені, чому ж тоді росіяни щонайменше 10 днів поспіль бомблять і бомблять, бомблять і бомблять це село КАБами, якщо воно під їх контролем? Те саме стосується і цієї української БМП-2, знищеної дроном на півдні Урожайного:

Роботине… 15 травня вищестоящі органи у москві офіційно оголосили про «звільнення» Роботиного. Хм… Якщо взяти такий самий дедуктивний метод, що я застосував вище, й оцінити українські удари FPV-дронами по росіянах на західному боці селища, то можна дійти висновку, що 141-й піхотний полк, мабуть, відійшов з його північного сходу.

Кринки… 20 травня росіяни оголосили, що «звільнили» це місце (або те, що від нього залишилося). Ага, у 10-й чи 11-й раз. Доказів цьому поки що не бачив, лише декілька українських ударів FPV-дронами по російських позиціях навколо плацдарму. Але російські дрони уразили південніше низку українських човнів, у тому числі буксир «Бурун», у який влучив FPV. Він горів, але я впевнений, чи був він «потоплений», як дехто стверджує.


Переклад: Катерина Соболева
Редакція: Ростислав Семків
Оригінал

Автор:
Том Купер