“Той, хто розв’язує язики”. Нещодавно викрадений кримськотатарський активіст заявив про катування ФСБ

Суспільство
22 Грудня 2021, 16:02

17 грудня у будинок Нарімана Аметова у місті Старий Крим вдерлись російські силовики, провели обшук та затримали кримського татарина без пояснення причин. Ввечері того ж дня він повернувся додому, однак в ході допиту представники катували Аметова та вибивали зізнання у підриві газопроводу у Перевальному.

На відео для "Кримської солідарності" Наріман Аметом детально розповів про те, що відбувалось в день його затримання. Чоловіку запропонували пройти тест на поліграфі, від чого він відмовився, заявивши про свою непричетність до вибуху 23 серпня. Тоді невідомі люди в масках у підвалі почали катувати Аметова електричним струмом. 

Невідомий чоловік представився Максимом і заявив, що він "той, хто розв'язує язики". Привести адвоката кримському татарину не дозволили, вдягли на голову мішок, наручники, прив'язали до стільця й пустили струм. Спочатку Аметова вдарили струмом тричі, після чого він попросив припинити і пообіцяв зізнатись у всьому, що його попросять, однак силовики ФСБ продовжили катування.

"Я отримав третій удар такий, що не можу пояснити, що зі мною відбувалось. У мене мізки в той момент попливли. Я нічого не контролював. Після цього удару я прокричав: "все, я сяду за апарат!". На що Максим (невідомий в масці) сказав: “тепер я вирішуватиму” і продовжував завдавати ударів. Я думав, що вже звідти не вийду", – прокоментував Наріман Аметов події 17 грудня "Кримській солідарності".

Читайте також: “К'иримда яша” . Кримськотатарських активістів викликають на “розмови” працівники ФСБ

Далі було ще кілька ударів струмом. Після цього катування припинилось і чоловіку дали на підпис документи, більшість з яких він не пам'ятає. Наріман Аметов таки пройшов тест на поліграфі, який показав, що він не бреше про непричетність до підриву. Після цього чоловіка відвезли назад до Старого Криму.

Раніше Наріман Аметов вже зазнавав переслідувань з боку ФСБ. 10 вересня 2014 року його забирали до управління ФСБ та вимагали дати потрібні свідчення.  

Вибух у Перевальному стався 23 серпня 2021, в день проведення саміту "Кримської платформи". У цій справі незаконно заарештували заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімата Джеляла та братів Азіза та Асана Ахтемових.

читати ще

показати ще