Тюремники заявляють, що про примусове годування Тимошенко не може бути й мови

31 Жовтня 2012, 20:05

«Наразі в нас немає жодних підстав застосовувати примусове годування до засудженої Юлії Тимошенко. По-перше, тому що вона вживає рідину, по-друге, у палаті, де вона перебуває, є продукти в холодильнику, які постійно передають їй її родичі, а по-третє, з цього приводу в нас немає жодних рекомендацій лікарів», – сказав Андрушко.

 За його словами, до примусово годування в пенітенціарних установах вдаються вкрай рідко. «По відношенню до засудженої Тимошенко така можливість не розглядається ще й тому, що ми розуміємо, з ким маємо справу, добре знаємо про її намагання постійно влаштовувати провокації проти співробітників пенітенціарної служби. Відповідно, про застосування жодних силових заходів не може бути й мови», – сказав він.

Нагадаємо, від 29 жовтня Юлія Тимошенко розпочала голодування на знак протесту проти фальсифікацій результатів парламентських виборів.

На наступний день заступник начальника управління ДПтС в Харківській області Андрій Латинський сказав, що рішення про примусове годування Юлії Тимошенко будуть приймати лікарі в залежності від стану її здоров'я. Зараз із ув'язненою проводяться роз'яснювальні бесіди, зазначив він.  «Є інструкція, яка передбачає примусове годування, але до цього примусового годування є певні процедури, я вже їх назвав: це роз'яснювальні бесіди, це постійне спостереження за її поведінкою і станом здоров'я з боку лікарів», – зазначив Лапинський.

31 жовтня захисник екс-прем’єра Сергій Власенко застеріг представників ДПтС від примусового годування  Тимошенко.  Він наголосив, що відповідно до Європейської конвенції з прав людини, примусове годування прирівнюється до тортур.

Соратники Тимошенко закликали її припинити голодування.