«На офіційному веб-сайті Ради Європи 12 березня 2012 року оприлюднено попередні зауваження ЄКПТ, що є проміжним документом до Доповіді ЄКПТ, і лист-відповідь Міністерства юстиції України. Зазначене здійснено на прохання Уряду України, який 3 березня 2012 року надав відповідний дозвіл з цього питання», – йдеться у повідомленні.
У ДПтС наголошують на публікації саме попередніх зауважень ЄКПТ.
«Оприлюднення зазначених документів з ініціативи української сторони підтверджує визнання неприпустимості фактів застосування тортур, а також свідчить про прагнення держави покращити стан дотримання прав осіб, які позбавлені волі за рішенням держави», – сказано у повідомленні.
Згідно з його текстом, «фактів застосування насильницьких дій стосовно осіб, які тримаються в проінспектованих ЄКПТ Київському і Харківському слідчих ізоляторах з боку адміністрації цих установ, у попередніх зауваженнях ЄКПТ не зазначено».
«Будь-які коментарі у засобах масової інформації, що виходять за межі офіційно опублікованих зазначених вище документів, до моменту публікації остаточної Доповіді ЄКПТ, можуть бути розцінені як порушення статті 11 Європейської конвенції проти катувань – «Інформація, зібрана Комітетом у зв'язку з інспекцією, його доповідь та його консультації з відповідною Стороною є конфіденційними», – наголошують у тюремному відомстві.
Свою позицію ДПтС аргументує тим, що «механізм виконання рекомендацій ЄКПТ передбачає переклад доповідей його експертів за результатами візитів до України, складання відповідних планів і підготовку звітів Уряду України за результатами вжитих заходів з подальшим оприлюдненням через дипломатичні канали Міністерства закордонних справ України».
Як повідомлялось, 13 березня організація Міжнародна Амністія представила моніторинговому комітету ПАРЄ, що засідав у Парижі, доповідь під назвою «Немає свідків злочину. Розплата за поліцейську безкарність в Украіні».
Документ констатує погіршення української ситуації, прогрес безкарності та регрес у боротьбі зі свавіллям правоохоронців.
Крім того, доповідачки ПАРЄ Майліс Репс та Маріетта де Пурбе-Лінден отримали від української влади відмову на запит відвідати в СІЗО колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього виконуючого обов’язки міністра оборони Валерія Іващенко.
Нагадаємо, шведська та естонська депутати ПАРЄ мають відвідати Україну 27-30 березня.
9 березня ПАРЄ уповноважила Моніторинговий комітет на «будь-які подальші дії, як того вимагає ситуація», в тому числі, «пропонувати запровадження санкцій, якщо вимоги Асамблеї не будуть виконані».
Читайте також: Українська влада виконує рекомендації ПАРЄ "з точністю до навпаки"