У відомстві зазначили, що Власенко три години прочекав у кімнаті для побачень, однак Тимошенко до нього не вийшла.
«Сама Ю.Тимошенко увесь цей час вимагала від захисника йти до преси та розказувати, що його не пускають до підзахисної так само, як вона вимагала цього ж вчора від іншого її захисника Євгенії Тимошенко. І це при тому, що і вчора, і сьогодні пенітенціарна служба без жодних перешкод допускає захисників Ю.Тимошенко до кімнати для побачень, як цього і вимагає діюче законодавство», – заявили у пенітенціарній службі.
«Жодні вмовляння співробітників пенітенціарної служби все ж таки зустрітися зі своїм захисником на Ю.Тимошенко не подіяли», – відзначили у відомстві.
Відтак, керівництво Качанівської виправної колонії прийняло рішення надати можливість Власенку пройти до душової кімнати, де зараз перебуває Тимошенко, аби він «міг отримати процесуальні документи, від отримання яких з рук слідчого напередодні він відмовився».
«Окремо наголошуємо, що усі дії засудженої Ю.Тимошенко ДПтС розцінює як намагання створити черговий неправдивий привід для заяв своїх захисників про начебто неправильні дії працівників колонії. На наше глибоке переконання, поведінка засудженої є цинічною і не робить їй честі», – заявили у пенітенціарній службі.
«Попереджуючи неправдиві закиди на адресу ДПтСУ підкреслюємо, що усі дії співробітників Державної пенітенціарної служби України є законними». – наголосили у відомстві.
Водночас народний депутат від «Батьківщини» Юрій Одарченко повідомив, що «до цього моменту зустрічі Тимошенко зі своїми адвокатами відбувалися на території виділеної їй палати, оскільки, як відомо, пересуватися по лікарні їй було важко».
«Для того, щоб примусити Тимошенко припинити свій протест та залишити приміщення душової кімнати, представники пенітенціарної служби вимагали, щоб вона залишила це приміщення та зустрічалася із адвокатом виключно у спеціально обладнаній кімнаті для побачень», – сказав Одарченко.
За його словами, відмову іти в кімнату для зустрічей тюремники трактують як відмову від зустрічі із захисником.
Одарченко підкреслив, що Кримінальний процесуальний кодекс чітко врегульовує порядок побачень захисників зі своїми підзахисними.
«Відповідно до ч.5 статті 46 Кодексу захисник має право на побачення зі своїм підзахисним в будь-який момент і без будь-якого дозволу. При цьому представники пенітенціарної служби мають право спостерігати за зустріччю, але не мають права її прослуховувати», – наголосив він.
«Жодних обов’язкових «кімнат для побачень» Кодекс не передбачає, тому будь-які інструкції 2003 року не мають чинності», – сказав депутат.
Він зазначив, що посилання тюремників на недійсні інструкції суперечить Конституції і може бути предметом оскарження у судових органах як України, так і за її межами.
Одарченко зазначив, що тюремники прийняли рішення «виконати вимоги КПК та допустити захисника Сергія Власенка до Юлії Тимошенко» після зустрічі з ним та народним депутатом Андрієм Павлоським.
Нагадаємо, 21 січня Юлія Тимошенко відмовилася зустрітися із дочкою Євгенією. Остання потім розповіла, що таки поспілкуватися з матір'ю, однак через ґрати, не бачачи її.
А сьогодні пенітенціарна служба повідомила, що екс-прем’єр не захотіла зустрічатися із захисником Сергієм Власенком.
18 січня генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня, а сама Тимошенко отримала відповідні документи про підозру в скоєнні злочину.