Тюремники пояснили, що ускладнили доступ до в’язниць через іноземців-місіонерів

29 Травня 2012, 16:16

Про це повідомляє Державна пенітенціарна служба, коментуючи новий порядок відвідування установ пенітенціарної системи представниками громадських та релігійних організацій, а також іноземними громадянами.

«Зазначене рішення стосується лише представників громадських і релігійних організацій, до складу яких можуть входити іноземці, а також окремих місіонерів-волонтерів, у т.ч. інших держав», – відзначили у відомстві.

Упорядкування відвідувань установ зазначеними категоріями осіб зумовлена значним збільшенням кількості звернень як українських, так і закордонних та міжнародних релігійних організацій, а також окремих місіонерів-іноземців з проханням про допуск на охоронювану територію в’язниць для проведення душпастирської роботи із засудженими, зазначено у повідомленні.

Зокрема, тільки протягом минулого року до установ пенітенціарного відомства було організовано 109 візитів 170 представників релігійних організацій з 17 країн. В поточному році – вже 38 візитів 64-х представників з 15 країн.

«Тому, з метою упорядкування та вироблення єдиного підходу до питань співпраці з українськими та іноземними громадськими і релігійними організаціями було затверджено та опубліковано новий порядок відвідування установ ДПтС України представниками громадських і релігійних організацій та окремих осіб (місіонерів), які є іноземними громадянами», – зазначили у пенітенціарній службі.

Даний документ є внутрішньо-інструктивним документом для керівників органів і установ відомства.

У відомстві наголошують , що новий порядок «не звужує ані за змістом, ані за обсягом право (передбачене національним законодавством) на відвідування установ виконання покарань та слідчих ізоляторів представниками громадських, релігійних організацій та окремими особами, які є іноземними громадянами, у тому числі представниками офіційних міжнародних делегацій».

Нагадаємо, 28 травня Державна пенітенціарна служба затвердила новий порядок відвідування установ, що належать до сфери її управління, представниками громадських, релігійних організацій та іноземцями.

Тепер вони повинні подавати письмове звернення до установи виконання покарань або територіального органу пенітенціарної служби не менш ніж за 20 діб до дня, на який заплановано візит.

За час перебування екс-прем'єра Юлію Тимошенко у колонії її неодноразово відвідували представники міжнародних організацій, а також дипломатичних місій.