«На даний час нами ведеться службова перевірка інформації, яка з'явилася в ЗМІ, про те, що начальник однієї з наших установ займався будівництвом власного будинку з використанням праці засуджених. Під час цієї перевірки можу сказати однозначно, що даний будинок не належить ні начальнику колонії, ні комусь з його ближніх або далеких родичів», – відзначив Райченко.
За його словами, на об'єкті в селищі Видне Луганська працювали за договором 5-6 осіб, яким щомісяця виплачували заробітну плату через банк. Вони виконували вантаження-розвантаження, прибирання будівельного сміття, а не будівельні роботи.
«При установі є дільниця соціальної реабілітації, там перебувають ті засуджені, до яких застосовуються пільги згідно із законодавством. Ми підбираємо їх за критеріями, визначеними законодавством, такими, як спеціальність, соціальні зв'язки, – щоб у засудженого була сім'я, родичі і зв'язки з ними не розривалися, – і таке інше. Сьогодні в установі на дільниці соціальної реабілітації є близько 60 чоловік. Ці засуджені працевлаштовані на різних об'єктах: металомайданчиках, у фермерських господарствах», – пояснив начальник Суходільської виправній колонії №36 Володимир Рудяк.
Тим часом прес-служба ДПтС повідомила, що для перевірки факту використання ув’язнених на будівництві будинку, 24 липня з Києва виїхала комісія у складі трьох осіб. Під час службової перевірки вже встановлено факт, який, імовірно, і є причиною скандалу, що розгорівся. Колишній засуджений, який раніше відбував покарання у колонії №36, приїжджав до засуджених і звернувся до них із пропозицією виступити проти начальника колонії.
«Ми вважаємо, що все пішло саме звідти. Але цей факт ще перевіряється», – пояснив Райченко.
Як повідомлялось, за інформацією УМВС Луганської області 22 липня міліція задокументувала факт зловживання службовим становищем начальником однієї з виправних колоній Луганщини, який використовував засуджених для робіт з будівництва власного будинку.
Даний факт занесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфікований кваліфікований за ч. 3 ст. 364 КК.
Нагадаємо, у березні 2012 року з начальника відділення соціально-психологічної служби виправної колонії №14 в Одесі затримали за підозрою в отриманні хабара в розмірі 10 тис. гривень від ув'язненого за пом'якшення умов утримання.