Тюремники пояснили, що громадянство Тимошенко не дозволяє її лікувати за кордоном і вдома

8 Листопада 2012, 12:52

«Жодним законодавчим актом України, жодною міжнародною конвенцією, до якої приєдналася Україна, не передбачене тимчасове передавання своїх громадян, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі за вироком суду України для якого-небудь лікування або обстеження за межі нашої держави. Враховуючи, що у Тимошенко українське громадянство, і те, що вона засуджена українським судом, вирок якого повинен бути виконаний на території України, на теперішній час її лікування і обстеження за кордоном не можливе», – сказав Лапинський.

Він також наголосив, що чинним законодавством не передбачене лікування ув’язнених під домашнім арештом. Лапинський підкреслив, що перебування ув’язнених під домашнім арештом також не передбачене новим кримінально-процесуальним кодексом, який вступить в силу 19 листопада.

«У кримінальному кодексі України строго визначені 12 видів кримінальних покарань. Домашнього арешту там немає. Домашній арешт передбачений в новому кримінально-процесуальному кодексі, який вступає в силу 19 листопада поточного року. Але цей домашній арешт може бути застосований до осіб, які перебувають під слідством. Юлія Володимирівна вже засуджена», – сказав Лапинський.

Як повідомлялось, 7 листопада адвокат Олександр Плахотнюк повідомив, що стан лідера опозиції Юлії Тимошенко різко погіршився, але вона не планує припиняти голодування, яке триває вже 10 добу.

Нагадаємо, 29 жовтня Тимошенко оголосила голодування на знак протесту проти фальсифікації парламентських виборів. 6 листопада керівництво Державної пенітенціарної служби повідомило, що звернулося до омбудсмена Валерії Лутковської відвідати Тимошенко та «можливо вплинути на рішення засудженої про завершення голодування».

Згодом начальник управління зв’язків з громадськістю омбудсмена Тетяна Лупова повідомила, що Лутковська не реагуватиме на звернення Державної пенітенціарної служби щодо голодування Юлії Тимошенко, оскільки звернень щодо порушень прав Тимошенко Державною пенітенціарною службою  чи адміністрацією лікарні «Укрзалізниці» до омбусдмена не надходило.

Українські лікарі звернулися до своїх колег з німецької клініки "Шаріте" з проханням прибути в Україну з метою огляду і обстеженняТимошенко

Адвокат екс-прем'єр-міністра Сергій Власенко заявив, що Тимошенко припинила лікування з 17 жовтня через оприлюднення відео з її палати.