Тюремники нарахували 50 відмов Тимошенко від медичних послуг

23 Березня 2012, 09:54

«22 березня висококваліфіковані лікарі м. Харкова вчергове запропонували Тимошенко пройти курс терапевтичного лікування та проведення комплексу реабілітаційно-оздоровчих процедур. У зв’язку з цим, засудженій було повторно надано для підписання «Інформовану згоду пацієнта на медичне втручання» із зазначенням в ній детального індивідуального комплексного плану лікування у відповідності до усіх рекомендацій німецьких лікарів. Однак, Тимошенко знову відмовилась підписати запропоновану згоду та розпочати заплановане лікування. Про це було складено відповідний акт», – йдеться в повідомленні.

Лікарі повторно попередили засуджену про її особисту відповідальність за стан її здоров’я в подальшому при відмові від рекомендованого лікування.

Крім цього, пенітенціарна служба повідомляє, що за період перебування в установах пенітенціарного відомства Тимошенко понад 50 разів відмовлялась від медичних оглядів, інструментальних та лабораторних обстежень, а також тільки протягом лютого-березня цього року 3 рази відмовлялась від проходження лікування, призначеного комісією висококваліфікованих німецьких та українських лікарів.

«Про це Державна пенітенціарна служба України проінформувала Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська спрямувала до Євросуду всі акти відмов від медичних оглядів і лікування екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив, що вона відмовляється не від лікування взагалі, а від проведення частини медичних процедур не в спеціалізованому стаціонарі, а на території Качанівської виправної жіночої колонії №54.

Як відомо, 15 березня цього року Європейський суд з прав людини в рамках 39-го регламенту (попередні судові заходи) зобов'язав Україну лікувати Тимошенко.