Тюремники хваляться, що “сіють добре і вічне” серед 3% неписьменних в’язнів

26 Червня 2012, 14:21

За даними відомства, з них понад 3% є неписьменними і не мають початкової освіти, а 77% – це особи молодіжного віку (до 35 років).

Окрім того, загальноосвітні навчальні заклади функціонують при 151 установі Державної пенітенціарної служби України (у  50  –  це вечірні (змінні) школи, у  74  – класи (групи) з вечірньою формою навчання, у 19  – навчально-консультаційні пункти,  8 загальноосвітніх середніх шкіл ІІ-ІІІ ступенів у виховних колоніях).

Усього навчаються три категорії громадян, які перебувають в установах ДПСУ: дорослі засуджені у виправних колоніях (12 тис. осіб); неповнолітні особи, узяті під варту, у слідчих ізоляторах (0,9 тис.); неповнолітні засуджені у виховних колоніях (1,1 тис. осіб).

Протягом 2011/2012 навчального року  в установах виконання покарань загальноосвітнім навчанням було охоплено понад 14 тис. осіб, майже 5 тис. отримали документи про отримання загальної середньої освіти. Слід зазначити, що вони державного зразка й не містять ніяких відомостей про те, за яких обставин освіта була здобута. 

Нагадаємо, час від часу в Україні спалахують скандали з порушенням прав ув'язнених. Так, у березні триста хворих на туберкульоз оголосили голодування у Дніпропетровській колонії № 89. Місяцем раніше, лютому 2012-го правозахисники повідомляли, що півтисячі ув'язнених Бердянської колонії також оголошували голодування.