Тіллерсон заявив, що очікує на прогрес у врегулюванні ситуації на Донбасі

1 Серпня 2017, 23:13

У США висловили сподівання, що країни Нормандського формату у взаємодії з США можуть досягти прогресу в урегулюванні ситуації на сході України, передусім, у досягненні припинення вогню. Про це заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон.

"Я сподіваюсь, ми можемо досягнути певного прогресу в тому, щоб почати змінювати ситуацію в Україні, зрушити процес в напрямку досягнення реального режиму припинення вогню", – підкреслив голова американського зовнішньополітичного відомства.

Він нагадав, що адміністрація США призначила спеціальним представником з українського врегулювання колишнього посла США при НАТО Курта Волкера.

"Курт – дуже досвідчений посол, дипломат, обізнаний у ситуації в цьому регіоні, він знає дуже добре Росію", – підкреслив Тіллерсон.

Читайте також: США розчаровані відсутністю прогресу у мінському процесі – Тіллерсон

Він зауважив, що Держдепартамент очікує на активну взаємодію як з владою України і Росії, так і з іншими членами Нормандського формату. Тіллерсон також чітко окреслив позицію по відношенню до Росії в цьому питанні.

"Ми були дуже послідовними щодо наших меседжів Росії, що Мінські домовленості повинні бути виконані, в іншому разі нічого не можна буде зробити в ситуації із санкціями", – наголосив державний секретар США.

Нагадаємо, раніше Тіллерсон заявив, що санкції США щодо Російської Федерації залишатимуться чинними, поки російська сторона не припинить дії, які призвели до запровадження такої міри.