“Тільки за ніч ми нарахували більше 25 вильотів” – головне з брифінгу військових полку “АЗОВ”

8 Травня 2022, 16:48

Святослав Паламар "Калина" розповів під час прямого включення для журналістів про поточну ситуацію в Маріуполі, зокрема й на заводі "Азовсталь", де переховуються від бомбардувань цивільні. "Тільки за ніч ми нарахували більше 25 вильотів, в тому числі стратегічних бомбардувальників", – каже "Калина".

 Піхота також пробує штурмувати територію заводу, працюють снайпери. Наразі відповісти скільки ще очікують евакуації – не можна, також точну кількість жертв встановити неможливо, бо немає спецтехніки для розбору завалів.

Святослав Паламар розповів про розмови українських політиків, які здались бійцям "Азову" сумнівними:

"Від деяких політиків було чути під час переговорів "ви хлопці займаєтесь якимись своїми справами, тягніть час для того, щоб вивезти всіх цивільних". Це було сказано нашому командиру  – Денису Прокопенко. Цими «нашими справами» – це малось на увазі те, чим ми займаємось зараз – захист народу України, та захист цивільних. Дуже шкода, що в деяких політиків немає такту, а лише цинізм. Ніби тут є лише успішна евакуація цивільних…Це радість крізь сльози, бо до кінця робота не зроблена, але ми вдячні всім, хто допоміг організувати евакуацію, міжнародних організаціям, які втрутились".

Читайте також: Том Купер: «ЗСУ розпочали контрнаступ на північ та північний схід від Харкова»

Також заступник командира батальйону захисників Маріуполя звернувся до всіх вповноважених осіб з очікуванням реальних рішень для режиму припинення вогню. "Ми кричимо про допомогу", – каже Паламар і наголошує, що багато військових на території заводу потребують термінової евакуації.

Офіцер штабу розвідки Ілля Самойленко під час брифінгу розповів, що 1 травня бійці "Азову" знищили майже 2,5 тисяч ворожого особового складу й поранили майже 5 тисяч. Це 15% з усіх втрат по країні, про які звітує Генштаб.

"Ми також знищини 60 танків та пошкодили 30. Це більше 10% з усіх ворожих втрат по країні. Майже така сама ситуація з бойовими броньованими машинами, артилерією – все знищено у майже 10% від загальних ворожих втрат від одного батальйону тут, у Маріуполі", – розповів Самойленко.

За словами офіцера розвідки, були дні за ці більш ніж два місяці оборони, коли половина із усіх авісил росії атакувала Маріуполь – це 150 одиниць авіації щоденно.

Поміж іншого Самойленко зауважив, що політики зараз відзначають невеликі успіхи: кілька десятків, кілька сотень цивільних, евакуйованих з "Азовсталі". Проте, за його словами, головний момент в тому, що нашому уряду не вдалося захистити місто: "Їм не вдалося підготувати захист Маріуполя".

Азовець заявив, що від початку війни бійці полку розуміли, що здатись в полон – не варіант для "Азову": "Здатися для нас неприйнятно".

Також відповідаючи на запитання іноземних журналістів Ілля Саймойленко зазначив: "Нас називали неонацистами, ультраправими радикалами. Але єдине, в чому ми були радикальні – наш головний наказ захищати країну".