«Владі бракує політичної волі взяти на себе відповідальність за непопулярні реформи. Це недоречний популізм, популізм у найкращих політичних традиціях минулих років», – заявив Тігіпко.
«Необхідність підвищення пенсійного віку насправді очевидна для всіх експертів. У противників цього є тільки політичне позерство, бажання сподобатися, і немає жодного серйозного аргументу», – упевнений Тігіпко.
Він також наголосив, що гальмування пенсійної реформи стане перешкодою в боротьбі з бідністю в країні. «Це значить, не буде чим платити пенсії, зарплати. Заговорюючи пенсійну реформу, ми консервуємо бідність у країні», – відзначив Тігіпко. Також, на думку політика, зволікання з реформою серйозно ускладнить процес реалізації програм співробітництва з міжнародними організаціями та стане перешкодою на шляху євроінтеграції.
«Більше обговорювати пенсійну реформу не можна. Обговорення породжують тільки обговорення. Настав час діяти», – заявив Тігіпко. На його думку, сьогодні не можна думати про рейтинги, а необхідно «діяти з позиції відповідальних державних діячів, які дбають про майбутнє своєї країни».
Нагадаємо, 15 березня депутат Ради, член фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина", міністр соціальної політики і праці опозиційного уряду Андрій Павловський заявив, що законопроект №7455 про пенсійну реформу внесено до порядку денного на 17 березня.
Однак 17 березня лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що Верховна Рада повернеться до пенсійної реформи на початку квітня.
9 березня народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Олексій Плотніков повідомив, що парламент прийме усі необхідні для проведення пенсійної реформи законопроекти до кінця березня.
Віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко прогнозує з 1 травня 2011 року підвищення пенсійного віку для жінок.
У грудні 2010 року Кабмін запропонував Верховній Раді підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011.